Katowicki Rynek

0
173

Kiedy wracają upały coraz trudniej schłodzić się w mieście,  szczególnie na wybetonowanym katowickim rynku. Na próżno szukać cienia, a w godzinach południowych lepiej zostać w pomieszczeniu klimatyzowanym. Właśnie dlatego miasto wychodzi naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców tworząc tzw.” Park Kieszonkowy”.

Jest to park tymczasowy, który powstał na czas wakacji. Na rynku  zostało dodane więcej zieleni, by miasto stało się bardziej ekologiczne i mniej betonowe. Pomysł ma także zminimalizować wyższą temperaturę w mieście. Ciekawostką jest fakt, że meble, które zostały oddane do użytku zostały w całości wykonane z ubrań. Ławki zostały wykonane z tworzywa przypominającego drewno. Miejsce jest idealne dla wszystkich mieszkańców oraz przyjezdnych, ktorzy chca odpoczac w śródmieściu. Różne elementy metalowe, tak jak i pozostała część, również są ekologiczne. Obok Rawy powstały miejsca wypoczynku takie jak leżaki, z których można podziwiać rośliny – między innymi lobelie, uczepy lub pęcherznice.

Katowice to miasto, które jest jednym z bardziej zielonych miast w Polsce. Znaczną część stanowią lasy oraz parki, stąd też parki kieszonkowe mogą stać się kolejnym interesującym i ważnym miejscem dla mieszkańców. Przez okres wakacyjny wszyscy będą mogli skorzystać z miejsca, które pomaga choć trochę uchronić się od upałów

Park będzie dostępny do konica września, potem atrakcja zostanie zamknięta.

Zdjęcie: Alex Wiśniewski SKEye

Odpowiedz

Napisz komentarz
Twoje imię