POWIATOWY FESTIWAL POKOJU I DOBRA – konkurs

0
134

„Powiatowy Festiwal Pokoju i Dobra” to konkurs muzyczny i plastyczny zakończony Koncertem Laureatów. Zapisy na konkursy zakończone!  Finał już w sobotę 2 lipca 2022 roku w Porębie.

Stowarzyszenie Emerytów, Rencistów i Inwalidów „NESTOR” w Porębie zaprasza mieszkańców powiatu zawierciańskiego do udziału w wydarzeniu pn.: „Powiatowy Festiwal Pokoju i Dobra”, który odbędzie się 2 lipca 2022 roku o godzinie 16:00 na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Porębie (ul. Zakładowa 13). 

Celem konkursów jest propagowanie idei pokoju i poszanowania praw człowieka oraz rozwijanie umiejętności dostrzegania i przeżywania zjawisk, zachodzących w otaczającym świecie, będących naruszeniem prawa do spokojnego i godnego życia.

Konkurs plastyczny polegał na zrobieniu pracy techniką: malarstwo, pastel, rysunek, grafika oraz dowolne techniki płaskie (z wyłączeniem batiku i malarstwa na szkle) w formacie A3 (42 x 29,7 cm). Konkurs muzyczny polegał na przygotowaniu piosenki na temat otaczającej nas rzeczywistości, w kontekście prawa do życia w świecie wolnym od wojen. Przesłuchania na żywo odbędą się 01.07.2022 roku w sali widowiskowej MOK w Porębie.

Występy oceniać będzie komisja konkursowa powołana przez organizatora w pięciu kategoriach wiekowych: dzieci 5-8 lat, dzieci 9-12 lat, młodzież 13-18 lat, dorośli 19-49 lat, seniorzy 50+.

Ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród odbędzie się podczas finału „Powiatowego Festiwalu Pokoju i Dobra”, połączonego z Koncertem Laureatów. 

Dodatkową atrakcją w tym dniu będzie kino plenerowe przygotowane przez Miejski Ośrodek Kultury w Porębie.

Regulamin konkursu:

https://docs.google.com/viewerng/viewer?url=http://mokporeba.pl/wp-content/uploads/2022/06/RegulaminKonkursMuzyczny.pdf&hl=en

Organizatorem wydarzenia jest: Stowarzyszenie Emerytów, Rencistów i Inwalidów „NESTOR”. Współorganizatorem wydarzenia jest Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie. Partnerami Festiwalu jest Miasto Poręba, Miejski Ośrodek Kultury w Porębie, Stowarzyszenie Studio ART w Porębie oraz Fundacja Adapter.