Osioł z wołem – spotkanie kolędowe z Kuczerykami

0
125

Zespół Śpiewu Tradycyjnego Kuczeryki zaprasza na wspólne kolędowanie, na 3 dni przed finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w katowickim Mieście Ogrodów, w godzinach od 19:00 – 20:30.

Już w czwartek 26 stycznia w godzinach od 19:00 – 20:30, w katowickim Mieście Ogrodów (plac Sejmu Śląskiego 2, Katowice), specjalnie dla podopiecznych Fundacji WOŚP, odbędzie się śpiewanie tradycyjnych ukraińskich kolęd oraz bardzo starych polskich kolęd życzących.

Wydarzenie poprowadzą członkowie Zespołu Śpiewu Tradycyjnego Kuczeryki, którzy określają siebie słowami: „Jesteśmy grupą osób zafascynowaną śpiewem tradycyjnym, słowiańskim folklorem i pięknem ludowych pieśni. Śpiewamy pieśni polskie z różnych regionów kraju, również śląskie, ale też pieśni Słowian wschodnich i południowych, bo podoba nam się ukraiński wielogłos i bałkańska rytmika. Uczymy się śpiewać naturalnym, białym głosem, jakim śpiewano kiedyś na wsiach i promujemy słowiańską kulturę ludową na Śląsku. Mimo dość młodego wieku za największy komplement po koncertach uznajemy opinię: śpiewaliście jak stare baby!

Wydarzenie towarzyszy 31. Finałowi WOŚP pod hasłem „Chcemy wygrać z sepsą!”

Istnieje również możliwość  wsparcia finansowego akcji przez wpłaty na e-skarbonkę założoną specjalnie w tym celu:

https://eskarbonka.wosp.org.pl/gt7yh1

Po więcej informacji zapraszamy na stronę wydarzenia.

Zachęcamy również do odwiedzenia oficjalnej strony FB organizatora, którą znajdziemy tutaj oraz ich stronę SoundCloud, żeby zapoznać się z twórczością grupy.  

Źródło: link