Plebiscyt na najlepszą przestrzeń publiczną

0
129

Zarząd Województwa Śląskiego we współpracy ze Stowarzyszeniem Architektów Polskich Oddział Katowice i Śląskim Oddziałem Towarzystwa Urbanistów Polskich organizuje pod patronatem Marszałka Województwa Śląskiego plebiscyt na Najlepszą Przestrzeń Publiczną Województwa Śląskiego.

Jego celem jest nagrodzenie realizacji urbanistycznych i architektonicznych, kształtujących przestrzenie publiczne w naszym regionie oraz promocja zmian jakościowych, sprzyjających podnoszeniu atrakcyjności przestrzeni Województwa Śląskiego.

Głosować w internecie na najpopularniejszą inwestycję dorocznego konkursu na najlepszą przestrzeń publiczną województwa śląskiego można będzie do końca sierpnia. Aby oddać głos, należy udać się na stronę internetową npp.slaskie.pl wybrać trzy najlepsze projekty i przyznać im odpowiednio: 3, 2 lub 1 punkt.

Pomimo otwartego głosowania, laureatów i finalistów konkursu zarekomenduje Zarządowi Województwa jury konkursu, składające się z członków Wojewódzkiej Komisji Urbanistyczno-Architektonicznej.

Ogłoszenie wyników nastąpi jesienią na gali w Muzeum Śląskim w Katowicach, podczas której zostaną wręczone Nagrody i Wyróżnienia Marszałka Województwa Śląskiego. Wszystkie nominowane, nagrodzone i wyróżnione realizacje zostaną zgłoszone do ogólnopolskiego konkursu Towarzystwa Urbanistów Polskich. 

Najlepszą przestrzenią publiczną województwa śląskiego została wybrana rozbudowa i przebudowa dawnej gazowni w Zabrzu na Centrum Usług Społecznych. Wyróżnienie dostała również przebudowa dawnego spichlerza w gminie Hażlach na muzeum – Dom Przyrodnika. Zachęcamy do oddania głosu na swój ulubiony kawałek przestrzeni publicznej Województwa Śląskiego.