Co warto zobaczyć na Śląsku?

0
113

Najpopularniejsze kierunki wakacji to oczywiście morze i góry, ale trendem staje się także wyjazd lokalny. Miejscowości położone blisko nas dają równie szerokie pole działania. W dzisiejszym artykule przyjrzymy się atrakcjom na Śląsku.

Pustynia Błędowska

Czy na Śląsku można znaleźć pustynię z ruchomymi piaskami? Oczywiście, że tak! Pustynia Błędowska to największy obszar lotnych piasków na terenie Polski. Miejsce ma wyjątkową lokalizację ponieważ znajduje się na granicy dwóch województw: śląskiego i małopolskiego. Zajmuje powierzchnię od Dąbrowy Górniczej w dzielnicy Błędowo do gminy Klucze. Oprócz spaceru można przyjechać na imprezę taką jak festival Rave czyli muzyka techno. Róża Wiatrów to kolejny element składający się na atrakcyjność pustyni. Można tam usiąść  i z punktu widokowego podziwiać widoki. Jest to miejsce bardzo znane wśród miejscowych Jeśli to nie przekonuje do wypadu tam, to można jedynie dodać, że dojazd z Katowic zajmuje tylko pół godziny. 

Zdjęcie:Pustynia Błędowska, czyli obłędne wrażenie – Co tu robić? (coturobic.pl)

Śląskie Malediwy

Kiedyś znajdowały się tam wyrobiska cementowni i zakłady  dolomitowe, natomiast obecnie to park, który jest czynny całą dobę a wejście jest darmowe! Dlaczego o parku w Jaworznie mówi się, że to śląskie Malediwy? 

Park Gródek zalano wodą , postawiono kładki oraz miejsca do odpoczynku, a przyjezdni są zachwyceni kolorem wody, ponieważ ta jest turkusowa i przezroczysta. Widoki i możliwość spędzenia czasu  w naturze to ogromna zaleta.

Zdjęcie: blog Park Gródek – poczuj się jak na Malediwach – Marlena Gruszczyńska (marlenagruszczynska.pl)

Park Śląski

Zlokalizowany w Chorzowie na pograniczu z Katowicami, a z drugiej strony z Siemianowicami Śląskimi. To kultowe miejsce  posiada kolejkę linową, która zabierze nas w przejażdżkę po całym parku, a widok rozciąga się na osiedle Tysiąclecia oraz na Stadion Śląski. Do dyspozycji odwiedzających znajdują się liczne kawiarnie i  bary  oraz restauracje. Planetarium Śląskie oraz liczne wydarzenia to dodatkowy atut tego miejsca.

Zdjęcie:Roman Koszowski

Odpowiedz

Napisz komentarz
Twoje imię