Osiedle Tysiąclecia na wakacje

0
128

Początek wakacji to również początek odkrywania możliwości, jakie daje miasto i jego dzielnice. Potencjał, jaki niesie za sobą spędzanie wakacji w mieście, nie jest zawsze doceniany. A miasto ma do zaoferowania więcej niż myślimy.

Osiedle Tysiąclecia

Słynne “miasto w mieście” leży na granicy z Chorzowem, tuż obok Parku Śląskiego. Dojazd do centrum ułatwiają DTS i ul. Chorzowska. Osiedle jest bardzo dobrze skomunikowane z innymi dzielnicami, co ułatwia funkcjonowanie w całym mieście. Tereny zielone, takie jak skwery i parki, pozwalają odetchnąć od zgiełku miasta. Bliskość punktów usługowych jest dodatkową zaletą. A zatem co oferuje Osiedle Tysiąclecia w wakacje?

Staw  “Maroko”

Urokliwa okolica sprzyja letni spacerom. Staw otaczają tereny zielone, które są domem dla wielu gatunków zwierząt. Obok stawu znajdują się ścieżki rowerowe, można także wypożyczyć łódki czy kajaki do kajakpol. Siedzibę ma tam 32. Harcerska Drużyna Wodna oraz Harcerska Stanica Wodna Maroko. “Każde chętne dziecko oraz nastolatek może dołączyć do treningów kajakpol, a co za tym idzie, spędzić czas aktywnie na powietrzu”. Mieszkańcy mówią o tej okolicy, że to “śląskie Mazury”. 

Park Śląski

Bliskość jednego z największych parków Europy, gdzie można spędzać długie godziny, spacerując po licznych alejkach Parku Śląskiego, nie jest bez znaczenia. Atrakcje, jakie można tam znależć, to m.in wesołe miasteczko, kolejka linowa “Elka” czy Stadion Śląski. Dodatkowe, w wakacje Park poszerza swoją działalność o dodatkowe imprezy, takie jak “Śniadanie na trawie” czy “ Muzyczny Bukiet Róż”, różnego rodzaju festiwale i atrakcje dla najmłodszych. Planetarium Śląskie jest jednym z ważniejszych punktów na mapie Parku. Następnie powinniśmy się udać do Ogrodu Japońskiego i Rosarium. Pierwszy z nich daje możliwość wyciszenia i złapania balansu. Znajduje się tam między innymi miejsce do medytacji.

Wodny Plac Zabaw

Jest to idealny pomysł na spędzenie czasu na osiedlu. W upalne dni jest to sposób na ochłodzenie się i zarazem spędzenie czasu ze znajomymi np. na leżakach, które są dostępne zaraz obok placu zabaw. Dzieci mogą spędzać całe dni na wspólnej zabawie i czuć się jak na basenie. Wodny Plac Zabaw został wybudowany również na osiedlu Odrodzenia przy ul. Biedronek oraz w Dolinie Trzech Stawów przy ul. Pułaskiego. 

Zdjęcia: archiwum prywatne