Cykl podcastów w ramach projektu Katowice Legendarne Vol. 2

0
105

Z inicjatywy zespołu Instytutu Roździeńskiego i przy wsparciu miasta Katowice, startuje druga edycja projektu Katowice Legendarne Vol. 2. Już wkrótce słuchacze będą mogli zanurzyć się w intrygujące opowieści i legendy miasta Katowice. 

Tradycja opowiadania legend wywodzi się z dawnych czasów. Ludzie opowiadali o różnych historycznych wydarzeniach w sposób tak subiektywny, że trudno było zdefiniować prawdziwy tok wydarzeń. Poprzez legendy, społeczeństwo przekazywało wartości i tradycje, kształtujące regionalną tożsamość. 

Historia Katowic nie sięga tak daleko, jak historia niektórych innych miast Polski. Jednak, zawiera wiele ciekawych legend, w tym powstałych na tle tradycji regionalnych. Projekt Katowice Legendarne Vol. 2 powstał w odpowiedzi na małą znajomość legend, podań oraz ciekawostek, związanych z miejscem zamieszkania, wykazaną w toku wielu rozmów środowiskowych i obserwacji. Celem projektu jest zwiększenie wiedzy na temat historii i kultury lokalnej oraz kultywowanie tradycji, związanej z legendami i podaniami, jak również ciekawostkami dotyczącymi Katowic. W ramach realizacji projektu dla słuchaczy będzie opublikowany cykl podcastów, otwierających bramę do świata katowickich legend i opowieści, część z nich opowie o mitycznych stworzeniach, które od lat są integralną częścią śląskiej kultury, nie zabraknie legend o znanych, również na całym świecie, osobach. Częścią promocji będą wydarzenia outdoorowe, które rozpowszechniają informacje o projekcie.

Pierwsze podcasty pojawią się już niebawem, zapraszamy do odwiedzania strony internetowej organizatora, aby zapoznać się z materiałami. Kto wie, może w legendach kryje się więcej, niż tylko cząsteczka prawdy.