Odpust u Babci Anny na katowickim Nikiszowcu

0
133

31 lipca w Katowicach w dzielnicy Nikiszowiec odbędzie się wydarzenie na stałe wpisane w kalendarium imprez sezonowych, czyli Odpust u Babci Anny. Jest to letnia edycja Jarmarku na Nikiszu. Rozpoczęcie imprezy nastąpi o godzinie 10:00 na Rynku w Nikiszowcu. 

Nikiszowiec 31 lipca ożyje, a to wszystko za sprawą wydarzenia nazwanego Odpust u Babci Anny, będącego jarmarkiem wysokiej jakości rękodzieła. W tym roku podczas eventu udział weźmie aż 115 wystawców, od lokalnych artystów po wyselekcjonowanych twórców i rękodzielników z całej Polski. Oprócz tego uczestnicy będą mogli zajrzeć na 20 stoisk z regionalnymi przysmakami i przetworami. Wśród nich znajdą się także tradycyjne śląskie budy odpustowe z maszketami. 

Przewidziana została również część artystyczna, która czekać będzie na was przy scenie muzycznej. Jak zwykle otworzy ją o godzinie 13:15 występ Orkiestry Dętej “Wieczorek”. Następnie o 14:00 wystąpi Chór Mieszany Ogniowa. Po półtoragodzinnym występie scenę przejmie Sergiusz Rudnik i jego dj set. Następnie o 19:00 na scenie zagości zespół Follow Rivers! 

Przy okazji wydarzenia miasto zapewnia darmowy transport komunikacji publicznej na miejsce odpustu. Kursować będą dwie linie: 

  • Linia specjalna 1 będzie startowała z Dworca w Katowicach przy ul. Sądowej i pojedzie przez Centrum Przesiadkowe Zawodzie, Janów Zamkowa Skwer
  • Linia specjalna 2 wystartuje z parkingu przy Cmentarzu Komunalnym przy Alei Murckowskiej i pojedzie na parking Nikiszowiec pętla. 

Dokładny rozkład jazdy znajduje się w linku poniżej! 

Oprócz tego przewidziana została także loteria Babci Anny, w której nagrodą główną jest voucher na zakupy o wartości 2280 złotych w sklepach sieci Ski Team. Losowanie rozpocznie się o 17:00 i potrwa do 17:30. Losy rozdane zostaną wcześniej! 

https://katowice.eu/dla-mieszka%C5%84ca/aktualnosci?ItemID=5391&ListID={75169DCB-89EF-46CD-A876-165C1E838909}