Obchody 150. rocznicy Wojciecha Korfantego z Muzeum Śląskim

0
45

Jubileusz Wojciecha Korfantego to doskonała okazja do zastanowienia się nad rolą historycznych postaci w kształtowaniu tożsamości narodowej oraz możliwość poznania historii i oddania hołdu znanej postaci.

„Tak dalece, jak miastom i wsiom polskim brakowało samorządności, tak dalece przedstawicielom narodu brakowało kierownictwa i postaci wodzów”. Te słowa Wojciecha Korfantego, niezłomnego działacza politycznego, odważnego przywódcy

i niekwestionowanego obrońcy polskości, wciąż brzmią w aktualnie podczas jubileuszu 150. rocznicy jego urodzin.

Muzeum Śląskie organizuję serię wydarzeń, aby upamiętnić dzieła Wojciecha Korfantego i kolejny raz podyskutować na temat jego dziedzictwa. Pierwszym wydarzeniem był rodzinny piknik “Muzeum-Wy-Dźwięki”, który odbył się 19 sierpnia na terenu Muzeum Śląskiego. Była to wyjątkowa impreza, łącząca wyborowe dźwięki z historią i sztuką regionu.

Następnym punktem obchodów 150. rocznicy Wojciecha Korfantego będzie wernisaż wystawy z okazji 200-lecia powstania Kopalni Katowice. Ta wyjątkowa wystawa przeniesie zwiedzających do czasów, w których żył Wojciech Korfanty.

Kolejnym przystankiem historycznej przygody będzie konferencja popularnonaukowa, która zaplanowana jest na 18 września 2023 roku i poświęcona będzie postaci Wojciecha Korfantego. Będzie to doskonała okazja dla mieszkańców regionu oraz miłośników historii, aby zagłębić się w szczegóły życia i działalności Wojciecha Korfantego i poznać jego najbliższe otoczenie.

Zapraszamy na historyczną wyprawę w świat Wojciecha Korfantego razem z Muzeum Śląskim!