Oktoberfest w Wodzisławiu Śląskim

0
77

Wszyscy miłośnicy piwa powinni wybrać się na wodzisławski festiwal! Zabierz ze sobą przyjaciół i udaj się na degustację tradycyjnego piwa oktoberfest  i golonki po bawarsku. 

Oktoberfest jest jednym z największych festynów ludowych na świecie! Tradycja festynu sięga roku 1810, kiedy to w Monachium odbyła się jego pierwsza edycja. Początkowo organizowany był w październiku, skąd pochodzi jego nazwa, 60 lat po jego premierze początek imprezy został przesunięty na wrzesień. W trakcie jego trwania spożywane jest aż 5 milionów litrów piwa, które sprzedawane jest w tradycyjnych litrowych kuflach! Trzeba przyznać, że statystyki są imponujące. 

Całe szczęście nie trzeba już jechać aż do Monachium, żeby zaznać niepowtarzalnej atmosfery Oktoberfestu. Na naszej rodzimej ziemi, w Wodzisławiu Śląskim odbędzie się impreza, która nawiązuje  tradycją nawiązująca do zagranicznego festynu. 

W tym roku impreza odbędzie się w dniach 21-24 września i oferując swoim gościom prawdziwe, specjalnie warzone piwo Oktoberfest. Dla miłośników jedzenia i głodomorów będzie możliwość nabycia golonki po bawarsku lub kiełbasy monachijskiej. Cały festiwal oprawiony będzie muzyką w bawarskim stylu. To idealna okazja, aby poczuć niesamowitą atmosferę jedynego w sobie festiwalu, bez konieczności wyjazdu za zachodnią granicę kraju. 

Wstęp na festiwal jest bezpłatny, z możliwością wcześniejszej rezerwacji miejsc siedzących.