Nowy patent naukowców z Uniwersytetu Śląskiego

0
95

Naukowcy z Uniwersytetu śląskiego stworzyli nowe rozwiązanie dla technologii optoelektronicznej. Jak to się stało, do czego służy patent? To wszystko znajdziecie w tekście poniżej.

Naukowcy którzy stworzyli rozwiązanie, są współtwórcami ponad 600 wynalazków, znaków towarowych czy wzorów użytkowych. Układ optoelektroniczny pomaga w przesyłaniu i gromadzeniu informacji. Jest to ośrodek, w którym rozchodzi się światło. Gdzie takie ośrodki mogą być stosowane? Jak podaje Uniwersytet Śląski takie układy mogą być wykorzystywane w laserach półprzewodnikowych czy ogniwach słonecznych. Nowe rozwiązania mają mieć szersze pole do popisu z powodu ogromnego wachlarza zastosowań.

Gdzie w branżach znajdują swoje zastosowanie? Na pewno w telekomunikacji czy nowoczesnym sprzęcie technicznym. Jak widać jest to układ przyszłości. Naukowcy starają się znaleźć coraz to nowsze rozwiązania i szukają odpowiedzi na pytanie jak ulepszyć to co już nas otacza.

Naukowcy opracowali system, organiczny materiał , który jest stabilny.Można znaleźć  zastosowaniie w urządzeniach takich jak diody OLED.

Wynik został objęty ochroną patentową. Już teraz mówi się , że wynalazek może być stosowany w budowaniu elastycznych wyświetlaczy.

 Więcej informacji na oficjalnej stronie Uniwersytetu Śląskiego w zakładce Patent.