Nowa linia autobusowa z lotniska do Gliwic

0
114

Od 20 sierpnia do linii  M106 dołącza kolejna linia  M116, która połączy Zabrze, Gliwice z Bytomiem, Gminą Bobrowniki, Piekarami Śląskimi i lotniskiem w Pyrzowicach. Linia M16/116.  zastąpi linie AP1, 53, 850 i 113M. 

Linia M106 będzie zmieniać swoje oznaczenia na M116 na przystanku Osiedle Wieczorka Dworzec w Piekarach Śląskich, natomiast autobusy jadące z lotniska do Piekar Śląskich będą się zmieniać odwrotnie. Linia będzie kursowała cały tydzień, co 30 minut w tygodniu i co 60 minut w weekendy.  To co zadowoli studentów Politechniki to fakt, że M16 będzie zaczynać przy hali Arena. Powstanie takich połączeń ma na celu ułatwienie komunikacji na lotnisko w Pyrzowicach. 

A jakie jeszcze czekają nas zmiany w komunikacji? Linia 192 będzie dostępna tylko w dni robocze, a linia 114 będzie mieć wprowadzone zmiany. Linia M 116 będzie kolejną nową linią połączeń,  w sumie ma być uruchomione okolo 30 metrolinii.

GZM i ZTM działają we wspólnym interesie w celu utworzenia Kolei Metropolitalnej, by ta stanowiła spójny element transportu publicznego w województwie śląskim. Autobusy metropolii  w ciągu roku mają mieć około 500 tysięcy przejazdów, co wskazuje na rozmach przedsiębiorstw.  ZTM jest jednostką GZM i jest to jedna z największych firm w Polsce organizujących przejazdy komunikacją miejską.

Odpowiedz

Napisz komentarz
Twoje imię