Katowice dają milion złotych na pomysły mieszkańców

0
145

10. edycja inicjatywy lokalnej 2022 – organizowanej przez Katowice – już za nami! Zgłoszonych zostało 196 wniosków, a 120 z nich zostanie zrealizowanych. W tym celu miasto przeznacza mieszkańcom milion złotych – na realizację zmiany otoczenia.

Za pomocą kolejnych edycji inicjatywy lokalnej, które trwają od 2013 roku, mieszkańcy mogą zgłaszać pomysły i działania, które chcieliby zrealizować w swojej przestrzeni lokalnej. Obywatele miasta zwykle otrzymują pieniądze na realizację tych działań, a następnie w ramach wolontariatu biorą czynny udział w ich realizacji.

W tym roku najwięcej złożonych wniosków dotyczyło obszaru kultury – łącznie zatwierdzono 56 takich wniosków. 38 wniosków natomiast dotyczyło sportu – będą one realizowane przy wsparciu wydziału edukacji i sportu. Swój udział w realizacji zadań będą miały także wydział polityki społecznej (14 wniosków), wydział kształtowania środowiska (10). Po jednym wniosku przypadło także na wydział promocji oraz wydział zarządzania kryzysowego.

Czego możemy się spodziewać? Na pewno wielu wydarzeń związanych z kulturą, sportem, ale także wydarzeń ekologicznych. Wszystkie akcje będę kierowane do różnych grup mieszkańców. Wśród ciekawych imprez znalazły się: „Bogucice aktywnie razem II”, będące serią pięciu wydarzeń integrujących społeczność lokalną, „Z Bogucic na Żabie Doły”, sprzątanie Naszego świata „Zielona Hałda” czy gra terenowa „Poznaj swoją Dzielnicę”. Znajdzie się również coś dla seniorów – zajęcia ruchowe dla uczestników Klubu Seniora z Dąbrówki Małej oraz spotkania integracyjne seniorów z Dąbrówki Małej, Szopienic, Burowca, Bogucic.

Mieszkańców serdecznie zachęcamy do wzięcia udział w inicjatywach, a w kolejnym roku do złożenia własnych pomysłów na inicjatywy!

https://katowice.eu/dla-mieszka%C5%84ca/aktualnosci?ItemID=5139&ListID={75169DCB-89EF-46CD-A876-165C1E838909}

źródło zdjęcia: katowice.eu