#Na Pomoc Ukrainie! Zbiórki prowadzone przez organizacje

0
177

Aktywnie wspieramy różnego rodzaju aktywności, które mają na celu pomóc naszym przyjaciołom z Ukrainy! W tym artykule podamy kilka zweryfikowanych zbiórek, prowadzonych przez organizacje, np. PCK, które warto wesprzeć dowolną kwotą! 

Ministerstwo Spraw Zagranicznych organizuje ogólnopolską akcję #PomagamUkrainie. Na podanej poniżej stronie można wybrać oferowaną pomoc w zakresie: finansów, pomoc humanitarną, psychologiczną lub pomoc prawną. Do akcji mogą zgłosić się także firmy, organizacje pozarządowe, samorządy oraz osoby prywatne. 

Wybierając opcję: Pomoc finansowa, znajdziemy zweryfikowane zbiórki, które prowadzone są przez różne organizacje. 

https://pomagamukrainie.gov.pl/

Poniżej przedstawimy kilka wybranych zbiórek:

Polski Czerwony Krzyż w odpowiedzi na sytuację panującą za wschodnią granicą, organizuje zbiórkę środków pod taką samą nazwą, jak seria naszych artykułów, czyli #napomocUkrainie. Wpłat można dokonać na podany numer konta: 

16 1160 2202 0000 0002 7718 3060 z dopiskiem „UKRAINA”

Środki ze zbiórki zostaną przekazane na zakupienie potrzebnych artykułów, tj. żywności, materiałów opatrunkowych oraz innych artykułów, które będą niezbędne. 

https://pck.pl/na-pomoc-ukrainie/

Na stronie siepomaga.pl możemy znaleźć zbiórkę zorganizowaną przez Polską Akcję Humanitarną pod nazwą „SOS Ukrainie”. Podobnie jak inne zbiórki, jest ona zorganizowania w celu wsparcia uchodźców oraz zakup niezbędnych artykułów. Aktualnie na koncie zbiórki jest już ponad 11 milionów złotych, a wpłat z minuty na minutę przybywa. 

https://www.siepomaga.pl/pah-ukraina

Obecny w miejscu wojny UNICEF swoją zbiórką chce pomóc głównie poszkodowanym dzieciom z Ukrainy. Środki zostaną przekazane na organizację bezpiecznego schronienia dla dzieci, wsparcia psychologicznego, ale także pomocy medycznej, czystej wody oraz środków higieny. 

https://pomagamukrainie.gov.pl/

Caritas Polska, w porozumieniu z tamtejszym Caritasem, przekazuje wsparcie finansowe na pomoc pokrzywdzonym osobom w objętej wojną Ukrainie. Organizacja przekazała już 100 tys. złotych oraz 100 tys. euro na zakup potrzebnych rzeczy, w tym żywności oraz środków higienicznych.

https://caritas.pl/ukraina/

Na koniec apel z naszej strony. Pomoc w obecnej sytuacji kryzysowej jest ogromnie ważna, jednakże przed wpłatą środków należy zweryfikować źródło, do którego wasze środki zostaną przelane. W przypadku przelewów za granicę polecamy korzystać ze zbiórek, które zostały zweryfikowane przez MSZ.

Odpowiedz

Napisz komentarz
Twoje imię