#Na Pomoc Ukrainie! Zbiórki i wolontariat w Katowicach

0
278

Wojna na Ukrainie trwa już kilka dni. Do naszego kraju przybywa coraz więcej obywateli Ukrainy, szukających schronienia przed wojną w naszym państwie. W serii artykułów informujemy, w jaki sposób mieszkańcy naszego województwa mogą pomóc. W tym artykule spojrzymy na miasto Katowice. 

Mieszkańcy Katowic, ale nie tylko, mogą zgłosić się do akcji „Katowice dla Ukrainy”. Miasto tworzy bazę mieszkańców, którzy mogą pomóc w zakresie: 

  • transportu 
  • noclegu 
  • żywności
  • pomocy psychologicznej, medycznej, prawnej i notarialnej
  • tłumaczenia 
  • ofert pracy 

Zgłoszenia odbywają się drogą mailową pod adresem: 

pomocukraina@katowcie.pl  

W zgłoszeniu należy podać dane kontaktowe oraz informację o oferowanej przez was pomocy. 

Pod ten sam adres mailowy można kierować chęć zgłoszenia się jako wolontariusz — szczególnie poszukiwane są osoby, które posługują się językiem ukraińskim. 

W katowickich szkołach odbywają się także zbiórki rzeczy, które można przekazywać od 28.02 w godzinach od 8:00 do 19:00. Potrzebne rzeczy zostały podzielone na pięć grup, tj. odzież, okrycia, środki higieniczne i czystości, żywność, podstawowe środki medyczne i inne. Rozpiskę potrzebnych przedmiotów znajdziecie na stronie miasta Katowice: 

https://www.katowice.eu/dla-mieszka%C5%84ca/katowice-dla-ukrainy/

Zbiórkę prowadzi także Regionalne Centrum Informacji Turystycznej w Katowicach, które mieści się przy Rynku — punkt otwarty jest w godzinach od 9:00 do 17:00, natomiast w niedzielę od 9:00 do 13:00. Do punktu można przynieść artykuły do higieny osobistej, np. pasty, szampony, żele pod prysznic. 

Zapraszamy do zapoznania się z kolejnymi artykułami.

Odpowiedz

Napisz komentarz
Twoje imię