Co jest grane #4

0
115

Rozpoczął się marzec, a wraz z nim powraca seria Co jest grane! W tym miesiącu skupimy się głównie na wydarzeniach, które odbywać się będą w domach kultury na Śląsku. A dzisiaj m.in. niezwykła interpretacja Małego Księcia, coś dla fanów dobrego malarstwa, a także muzyki – zwłaszcza tej jazzowej. 

Na początek coś darmowego i coś, co można zobaczyć przez dłuższy okres. Od 21 lutego do 8 marca 2022 roku w Pałacu Kultury Zagłębia, przy Placu Wolności 1 w Dąbrowie Górniczej, można obejrzeć wystawę zatytułowaną „Ars longa, vita brevis” autorstwa Henryki Janiny Orzeł. To gratka dla fanów malarstwa, a szczególnie bajecznych pejzaży, które ukazują ulotność uchwyconej chwili. Więcej szczegółów znajduje się pod linkiem:

https://palac.art.pl/pl/wydarzenie/ars-longa-vita-brevis-wystawa-malarstwa-henryki-janiny-orzel

O takich wydarzeniach nie wspominamy zbyt często! W piątek 4 marca o godzinie 18:00 w Tarnogórskim Centrum Kultury przy ul. Jana III Sobieskiego 7 swoją prelekcję, w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego „Olbrzym”, będzie miał znany japonista Mirosław Błaszczak. Oprócz wykładu byłego Attaché Kulturalnego Ambasady RP w Tokio odbędzie się także pokaz filmu pt. „Opowieść o gotującym samuraju”, który został zorganizowany we współpracy z Japan Foundation i Ambasadą Japonii w Polsce. Wstęp darmowy, a więcej szczegółów znajduje się pod wskazanym linkiem:

https://tck.net.pl/wydarzenie/prelekcja-miroslawa-blaszczaka-japonisty-oraz-pokaz-filmu-opowiesc-o-gotujacym-samuraju/?time=202203041800

5 marca polecamy wybrać się na spektakl pt. „Mały Książę” na podstawie słynnej powieści autorstwa Antoine’a de Sain-Exupery, który będzie miał miejsce w Teatrze Małym w Tychach przy ul. ks. Kard. A. Hlonda 1. Wydarzenie jest ciekawą interpretacją Piotra Józefa Adamczyka. W II części będziemy mogli ujrzeć bohatera, odwiedzającego sześć planet, a każda z nich będzie przedstawiona poprzez elementy różnych gatunków teatralnych – od teatru animacji, poprzez teatr muzyczny czy tańca – widzowie będą mogli zobaczyć nawet teatr iluzji. Przy produkcji spektaklu pomogło Miejskie Centrum Kultury w Tychach oraz Zespół Teatralny „Gęba”. Bilety w cenie 20 złotych do nabycia w kasie Teatru Małego.

https://kultura.tychy.pl/wydarzenia/maly-ksiaze/

Częstochowski Miejski Dom Kultury organizuje charytatywny koncert pt. „Częstochowski Jazz dla Ukrainy”, który odbędzie się już 5 marca o godzinie 18:00 przy ul. Łukasińskiego 50/68. Organizatorem wydarzenia jest Polskie Stowarzyszenie Jazzu Tradycyjnego oraz MOK w Częstochowie. Cały dochód z koncertu zostanie przekazany na jedną ze zbiórek na rzecz pomocy Ukrainie. Wystąpią m.in. Siergiej i Olga Wowkotrub, którzy pochodzą z Ukrainy, ale od lat związani są z miastem. Serdecznie zapraszamy!

https://mdk.czest.pl/aktualnosci/wpis/1122/czestochowski-jazz-dla-ukrainy-koncert-charytatywny?page=0

W tym Co jest grane to już na tyle! Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z artykułami, dotyczącymi pomocy, jaką możemy nieść osobom z Ukrainy w serii #Na Pomoc Ukrainie!