#Na Pomoc Ukrainie! Śląskie dla Ukrainy – baza noclegowa

0
378

Z każdym dniem na tereny naszego kraju przybywa coraz więcej osób, chcących schronić się przed wojną. W tym celu Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej Województwa Śląskiego przy wsparciu samego województwa stworzył specjalną stronę slaskiedlaukrainy.pl. Co możemy tam znaleźć?

W wielu śląskich miastach odbywają się zbiórki niezbędnych przedmiotów, jednak równie ważnym elementem jest zapewnienie bezpiecznego schronienia dla naszych przyjaciół z Ukrainy. W poprzednich artykułach podaliśmy ważne informacje, dotyczące zakwaterowania w poszczególnych miastach.  

ROPS we współpracy z województwem śląskim przygotowali specjalną bazę lokalową dla uchodźców z Ukrainy. Osoby, które chcą zaoferować nocleg, mogą wypełnić specjalny formularz, znajdujący się na stronie www.slaskiedlaukrainy.pl. Potrzebne będą podstawowe dane osobiste oraz kontaktowe, informacja dla ilu osób jest przewidziany nocleg, powierzchnia mieszkania oraz miejscowość. W formularzu można zapisać również dodatkowe uwagi.

Na stronie również formularz dla osób, które poszukują noclegu. W tym przypadku informacje, które należy wpisać do formularza są bardzo podobne – należy podać dla ilu osób jest poszukiwany nocleg i ile z nich stanowią dzieci, podanie miejscowości oraz danych kontaktowych.

Co ważne – organizatorzy podkreślają, że pomoc jest bezinteresowna, dlatego składanie ofert nie może mieć charakteru komercyjnego! Prosimy o przemyślane decyzje przy składaniu wniosków. Każda pomoc jest na wagę złota, a zwłaszcza ta, związana z dachem nad głową.

Podajemy również dodatkowe dane kontaktowe, które można znaleźć na stronie:

Tel: 32 730 68 85

E-mail: kontakt@slaskiedlaukrainy.pl