#Na pomoc Ukrainie! Polsko-Ukraińskie Targi Pracy w Rybniku

0
121

7 kwietnia czeka nas wspaniała inicjatywa, wspierająca osoby z Ukrainy – Polsko-Ukraińskie Targi Pracy, organizowane przez Powiatowy Urząd Pracy w Rybniku w odpowiedzi na panującą sytuację w naszej części Europy i napływ coraz większej liczby uchodźców do Polski. 

Polsko-Ukraińskie Targi Pracy odbędą się już 7 kwietnia w godzinach 10:00-17:00 w auli Cechu Rzemiosła oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Rybniku przy ul. Wysokiej 15/17, tzw. Okrąglak. Całe wydarzenie organizowane jest pod patronatem Prezydenta Miasta Rybnik oraz Starosty Powiatu Rybnickiego Damiana Mrowca. Wydarzenie jest szybką reakcją na sytuację, która aktualnie panuje za naszą wschodnią granicą i napływem osób, które w mniejszym lub większym okresie będą miały wpływ na funkcjonowanie rynku pracy, nie tylko w Rybniku, ale także całej Polsce. 

Miasto zachęca do udziału w wydarzeniu osoby bezrobotne i poszukujące pracy, które chcą podjąć się zawodu, a także pracodawców, którzy te miejsca pracy mogą zaoferować. Osoby, które są chętne zaoferować pracę, proszone są o pobranie specjalnego formularza, wypełnienie go i dostarczenie do PUP w Rybniku. Formularz znajduje się na głównej stronie Miasta Rybnik, link znajdziecie na końcu artykułu. Jest to bardzo ważny element zgłaszania się do uczestnictwa w Targach Pracy, ponieważ aktualna liczba stanowisk jest ograniczona, a wydarzenie może przyciągnąć wielu chętnych podjęcia pracy. Ważne, by wniosek został złożony do 1 kwietnia 2022 roku. Formularz można wysłać pocztą tradycyjną na adres: ul. Jankowicka 1, 44-200 lub drogą elektroniczną na adres:

kancelaria@rybnik.praca.gov.pl lub posrednictwo@rybnik.praca.gov.pl . 

W Powiatowym Urzędzie Pracy jest aktywny również Punkt Konsultacyjny dla uchodźców oraz pracodawców, który mieści się przy u. Jankowickiej 1. 

Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu: 32 422 16 23, mailowo pod adresem posrednictow@rybnik.praca.gov.pl oraz pod poniższym linkiem:

https://www.rybnik.eu/dla-mieszkancow/aktualnosci/aktualnosc/polsko-ukrainskie-targi-pracy