Mysłowicka Sobótka na Fali

0
114

Już 25 czerwca (w noc przesilenia Słońca) o godzinie 18:00 na Wesołej Fali przy ul. Spacerowej w Mysłowicach odbędzie się bardzo ciekawe wydarzenie związane z tradycją nocy świętojańskiej. Będzie można wziąć udział w rzucaniu wianków na wodę czy też szukaniu kwiatu paproci.

Wyjątkowa sceneria będzie sprzyjała klimatowi wydarzenia. Całość ma nawiązywać do słowiańskich tradycji, takich jak: rzucanie wianków na wodę, oczyszczający taniec przy ogniu, szukanie kwiatu paproci itd. Będzie to noc, kiedy to spotkają się dwa żywioły – woda i ogień. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Zaplanowano również ciekawe warsztaty, takie jak: warsztaty wicia wianków oraz puszczanie ich na wodzie, warsztaty na kole garncarskim, warsztaty tkackie i z przędzenia, czy też warsztaty zręcznościowe – przeciąganie liny, chodzenie na szczudłach i wiele innych ciekawych propozycji. Będzie nawet możliwość nauczenia się tworzenia makram. Poza tym odbędą się równie interesujące występy: „Dźwiękowe spa”, koncert śpiewów ukraińskich, występy miejscowych grup szkolnych i przedszkolnych, koncert zespołu „Fifidroki”, warsztaty tańca ART ACADEMY, a także fireshow w wykonaniu Teatru Tańca Mandragora. 

Jako dodatkowe atrakcje organizatorzy zaplanowali stoiska z rękodziełem, stoiska gastronomiczne z eko żywnością, dekoracje w stylu eko, a także zapoznanie z legendami słowiańskimi oraz tańce wokół ogniska, wróżby, wspólne śpiewanie. 

Organizatorami wydarzenia są: Mysłowicki Ośrodek Kultury i Rada Dzielnicy Wesoła, a współorganizatorzy to: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Mysłowicach, Zakład Oczyszczania Miasta Mysłowice.

Odpowiedz

Napisz komentarz
Twoje imię