Mysłowice moich marzeń

0
156

Chętnie wspominamy o pomysłach i projektach, które realizowane są przez młodych aktywistów z różnych śląskich miast. Mysłowicka Młodzieżowa Rada Miasta oraz Młodzieżowy Dom Kultury organizują konkurs z myślą o najmłodszych.

Konkurs organizowany przez Mysłowicką Radę Miasta oraz Młodzieżowy Dom Kultury jest skierowany do najmłodszych i związany z dwoma dziedzinami sztuki – plastyką oraz poetyką. Hasłem wiodącym jest: „Mysłowice – moje miasto, moje ulubione miejsce”. 

W dziedzinie plastycznej technika prac jest dowolna – może to być rysunek, obraz, wydzieranka etc. Nagrody będą przyznawane w dwóch kategoriach wiekowych – pierwszą z nich będą mysłowickie przedszkolaki, drugą uczniowie szkół podstawowych klas od I do III.

Prace poetyckie natomiast będą mogli nadsyłać uczniowie mysłowickich szkół podstawowych z klas od IV do VII. Każdy uczeń może zgłosić swój jeden utwór o tematyce swojego miasta. 

Termin dostarczania prac upływa 24 maja. 

Dla zwycięzców przewidziano nagrody rzeczowe, które zostaną wręczone 5 czerwca podczas uroczystego podsumowania konkursu. Wydarzenie odbędzie się w Parku Słupna podczas Dnia Dziecka i Organizacji Pozarządowych a głównym gościem będzie sam Prezydent Miasta, Dariusz Wójtowicz. Dodatkowo, nagrodzone prace staną się częścią wystawy w Mysłowickim Ośrodku Kultury.

Pełen regulamin konkursu można znaleźć na portalu Miasta Mysłowice pod linkiem: 

Źródło grafiki: Mysłowice.pl