Mistrzynie kajak – polo z Tysiąclecia

0
102

Mistrzostwa Polski w kajak – polo odbyły się w tym roku w Chełmży w województwie kujawsko- pomorskim.  Katowice mają powodu do dumy. 

Dziewczyny z katowickiego Uczniowskiego Klubu Sportowego Kanu zostały mistrzyniami Polski. Ich Siedziba znajduje się  przy stawie Maroko na Osiedlu Tysiąclecia.  Puchar i tytuł mistrzyń Polski otrzymały:

  • Ania Gierok
  • Paulina Paluszczkiewicz
  • Ula Witaszek
  • Nikola Sondej
  • Łucja Witaszek
  • Karolina Bekiel

A jakie są zasady gry w kajak polo?

Jest to gra w której uczestnicy muszą kooperować w dwóch pięcioosobowych drużynach. Zawodnicy używają  krótkich kajaków i muszą umieścić piłke w bramce drużyny przeciwnej. Natomiast bramkarzem jest ten kto znajduje się najbliżej bramki danym momencie. Mecze trwają zazwyczaj około 20 minut, czyli dwie połowy po 10 minut i trzy minuty przerwy. Bramkę uznaje się za zaliczoną wtedy gdy cała piłka przekroczy linię bramki. Ta gra uczy utrzymywania równowagi w kajaku podczas pozycji siedzącej, gdy w tym samym czasie trzeba zdobywać piłkę, a inni przeciwnicy chętnie próbują ją odbiorać.  

Taka gra jest idealnym pomysłem na spędzenie czasu w wakacje i spróbowania nowej aktywności, a Katowice posiadają nowoczesny stadion do tego typu treningów. Dzieci uwielbiają tego typu atrakcje, a trenerzy  gotowi są do przekazania całej swojej wiedzy. 

Kolejna edycja  mistrzostw odbędzie się trzeciego września w Leśnej, gdzie rywalizować będą  młodzi i seniorzy. 

]Zdjęcie: UKS Kanu