Po Szychcie. Czas na Fajrant! – Industriada wita!

0
102

Po Szychcie. Czas na Fajrant! – to hasło przewodnie kolejnej edycji Industriady. Jak zawsze, święto Szlaku Zabytków Techniki i największy festiwal dziedzictwa przemysłowego we wschodniej Europie, oferuje mnóstwo ciekawych wystaw i atrakcji, które są nasączone duchem przemysłu.

Industrialne dziedzictwo Śląska jest istotnym elementem wspólnej tożsamości  mieszkańców województwa. Tegoroczna edycja festiwalu jest inspirowana spędzaniem czasu wolnego przez pracowników przemysłu, stąd też się pojawiła taka nazwa. Goście festiwalu dowiedzą się co robili i jak żyli pracownicy różnych gałęzi przemysłu “po szychcie”. 

Program Industriady jest bardzo szeroki, od dziecięcych zabaw do występów artystycznych i pokazów techniki. Słyszeliście kiedyś, jak gra orkiestra górnicza? Wiecie dlaczego na Śląsku było i jest sporo gołębi? Znacie ,,skakanie w gumę”, byliście na ogródku u babci i dziadka? To tylko mała część ciekawostek i form spędzania czasu, które czekają na gości festiwalu.

Podróż w świat zabytków przemysłowych zacznie się 3 września w Browarze Obywatelskim w Tychach o godzinie 12:00 uroczystym otwarciem, a przyglądać się zakończeniu można będzie w Muzeum Prasy Śląskiej im. Wojciecha Korfantego w Pszczynie, słuchając muzyki Teresy Werner i podziwiając piękny spektakl teatru ognia NAM-TARA.

W tegorocznej edycji Industriady weźmie udział 41 obiektów, na uczestników czekają 350 wydarzeń, w tym rejsy statkiem czy przejażdżki koleją. Organizatorzy zdają sprawę, że w tym ogromie wydarzeń jest łatwo się pogubić i ominąć interesujące wydarzenie, dlatego w dniu industriady będzie aktywna infolinia pod numerem 728  406  107.

Uczestnicy Industriady będą mogli bezpłatnie skorzystać z przewozów Kolei Śląskich, a także z komunikacji miejskiej organizowanej przez Zarząd Transportu Metropolitalnego. Informacje dotyczące przejazdów oraz kuponów, uprawniających do bezpłatnego transportu można znaleźć na stronie www.industriada.pl/transport. Zapraszamy do wzięcia udziału i zapoznania się z dziedzictwem przemysłowym naszego regionu!

Odpowiedz

Napisz komentarz
Twoje imię