Mistrzostwa Świata Modeli Pływających FSR.EHO 2022

0
101

Do Konopisk zawita 300 zawodników, reprezentujących 20 krajów w Mistrzostwach Świata Modeli Pływających.

Zawody odbędą się nad Zalewem “Pająk” w Konopiskach – potrwają od 31 lipca do 13 sierpnia 2022 r. W otwarciu ma wziąć udział sam wójt gminy Konopiska, Jerzy Żurek.

FSR – Floating Ships Race

Jest to nic innego jak rodzaj modelarstwa, polegający na wyścigach łodzi motorowych, napędzanych metanolem lub silnikami benzynowymi. 

Łodzie modelarskie potrafią rozwijać prędkości dochodzące do ponad 100 km/h. Niewątpliwie oglądanie wyścigów modeli, rozwijających taką prędkość, jest w stanie przysporzyć wiele emocji.

Co niezwykle imponujące, modele, które biorą udział w zawodach są tworzone własnoręcznie przez zawodników, a każdy z nich wkłada w swoją pasję 100% zaangażowania!

W trakcie planowanego wydarzenia na Stadionie Lekkoatletycznym im. Ireny Szewińskiej w Konopiskach odbędzie się impreza towarzysząca – Festiwal Narodów, podczas której zaprezentowane zostaną wszystkie uczestniczące w wydarzeniu kraje (a jest ich aż 20 – w tym tak odległe jak Hongkong czy Korea Południowa). Dodatkowo, w wydarzeniu będzie można się dowiedzieć o ich kulturze, tradycjach czy kuchni! 

Warto nadmienić, że Gmina Konopiska w roku 2019 była gospodarzem Mistrzostw Europy Modeli Pływających FSR – w wydarzeniu wzięło udział 175 zawodników reprezentujących 21 państw. Fakt, iż w tegorocznych Mistrzostwach Świata weźmie udział prawie 2 razy więcej uczestników budzi niemały podziw! 

Odpowiedz

Napisz komentarz
Twoje imię