Magia teatru w Gliwicach

0
147

Ostatnia sobota lipca obfitowała w różne wydarzenia m.in. w kulminację występu teatru KTO z przedstawieniem “Arcadia” oraz występ teatru “USZYTY” ze sztuką “Ananas”. Wydarzenie miało miejsce w Parku Chopina w ramach festiwalu “ULICZNICY”.

Teatr “USZYTY” rozpoczął spektakl o godzinie 16. Spektakl “Ananas” nawiązuje do tradycyjnego teatru z lalkami, gdzie akcja dzieje się w wozie. Przeniósł on widzów w czasie i miejscu. Muzyka etniczna i niesamowity klimat teatru ulicznego dały miejsce do nieograniczonej inspiracji. Jest to spektakl dla najmłodszych.

Drugi spektakl zaczął się o 21.00. Teatr KTO zadaje pytanie, o ludzką kondycję i to, dokąd zmierza cywilizacja. Ukazuje poczucie tęsknoty w każdej scenie, od początku do końca spektaklu. Autor wydarzenia przekazuje to, co najpiękniejsze i to, co niekoniecznie warte  uwagi w naszym życiu. Spektakl to egzystencjalna wędrówka po zakamarkach duszy człowieka. 

Teatr uliczny daje wgląd w tradycyjne siedzenie na ławkach przy domu lub ulicy, które dziś już praktycznie nie istnieje. Jest to wydarzenie retro, które jest warte uwagi. Brak umiejętności, jaką jest obserwacja świata w czasach obecnych, kiedy to większość wpatruje się w ekrany telefonów, według autora sztuk, powoduje, że nie mamy umiejętności przyglądania się temu, co wokół nas. 

Odpowiedz

Napisz komentarz
Twoje imię