Mistrzostwa Śląska w Marszu na Orientację w Sławkowie

0
181

Wydarzenie zaplanowano na 1 czerwca 2022 na terenach leśnych w Sławkowie. Początek zawodów przewidziano o 9:30 w siedzibie Wspólnoty Leśnej Sławków przy ul. Niwa 44. 

W tym roku Mistrzostwa Śląska w Marszu na Orientację odbędą się w Sławkowie. Marsze na orientacje to zyskująca na popularności dyscyplina sportowa, która w tym mieście cieszy się długą tradycją – od wielu lat na dużych terenach leśnych w Sławkowie odbywają się coroczne zawody szkolne. Tym razem mieszkańcy miasta, ale także regionu, mogą spróbować swoich sił w Mistrzostwach Śląska. 

By wziąć udział w imprezie, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy, w którym należy podać kilka danych kontaktowych oraz określić liczbę uczestników w różnych kategoriach (od szkół podstawowych, średnich etc.). Formularz znajduje się tutaj: https://bit.ly/3M2gaVv lub pod artykułem, do którego link znajduje się na końcu. 

Organizatorami wydarzenia są miasto Sławków oraz Stowarzyszenie Rozwoju Orienteeringu, które zajmuje się organizacją takich zawodów w całej Polsce. Partnerami są także Prolno, zajmujące się organizacją techniczną tego typu eventów, Chorągiew Śląska ZHP, Inspektor Turystyczny Chorągwi Śląskiej ZHP oraz Akademicki Klub imprez na Orientację w Krakowie AKinO.

Zaplanowane zostały trzy trasy, które przedstawiają się w następujący sposób: 

  • trasa dziecięca (TD) dla uczniów klas od 4 do 6 szkoły podstawowej. Trasa nie wymaga dużego wysiłku fizycznego, liczy ona od 2 do 3 km. Mapa z 1 przekształceniem w zespołach 2-, 3-osobowych. 
  • trasa młodzieżowa (TM) dla uczniów klas od 7 do 8 szkoły podstawowej. Trasa średnia licząca od 3 do 4 km. Mapa z dwoma przekształceniami w zespołach 2-, 3-osobowych. 
  • trasa juniorska (TJ) dla uczniów klas od 1 do 3 szkoły średniej. Trasa długa licząca od 4 do 5 km. Mapa z kilkoma przekształceniami w zespołach 2-, 3-osobowych. 

Regulamin oraz formularz znajdują się w linku poniżej: 

https://www.slawkow.pl/mistrzostwa-w-marszach-na-orientacje