Ogród społeczny w Katowicach

0
125

Filia Miejskiego Domu Kultury znajdująca się w Giszowcu posiada ogród społeczny, nazwany Flanca. Zachęca mieszkańców dzielnicy i okolic do wspólnego spędzania czasu i zdobywania wiedzy o ekologii i kultury.

Co oznacza słowo “Flanca”? Po śląsku sadzonka. Ogród społeczny ma uczyć jak wykorzystać ekologię w codziennym życiu jednak przede wszystkim ma budować lokalną społeczność. Ogród przypomina duża kulę z piętrami.  

Projekt powstał we współpracy Studia Space z Ikea, a jego ideą jest między innymi to, że każdym piętrem będą opiekować się mieszkańcy innych ulic.

Zdjęcie: FB MDK Szopienice-Giszowiec

Flanca posiada swoją własną stronę na Facebooku pod nazwą “Flanca- giszowiecki ogród społeczny”, gdzie aktywnie pokazywane jest “życie” ogrodu, a także zachęca do wspólnych inicjatyw. Następne wydarzenie odbędzie się 8.09 i będzie to spacer dźwiękowy, jednak wydarzeń jest o wiele więcej. Koncerty czy warsztaty wiklinowe to tylko część tego co oferuje filia Miejskiego Domu Kultury. Do zapoznania się z harmonogramem zapraszam na stronę internetową MDK Miejski Dom Kultury w Katowicach | Oficjalna strona internetowa MDK w Katowicach.

Ogród społeczny znajduje się na Placu Pod Lipami 1, Katowice-Giszowiec.