Eko wakacje w bibliotece

0
97

Gliwicka biblioteka zachęca najmłodszych do spędzenia wakacji kreatywnie, edukacyjnie oraz naturalnie.

,,Bądź eko na wakacje!” – takim hasłem gliwicka biblioteka zaprasza młodzież do spędzenia wspólnie czasu, gwarantując mnóstwo zabawy, edukacji oraz aktywności na świeżym powietrzu.

Wakacje spędzane w bibliotece kojarzyć się mogą głównie z literaturą, choć i tak nie musi być. Oczywiście, ważnym jest, aby już wśród najmłodszych wdrażać chęć oraz zamiłowanie do książek. Dlatego, w ramach programu, biblioteka sporządziła zbiór ciekawych propozycji literackich. To jednak nie wszystko, co zostało zaplanowane.

Biblioteka, znajdująca się w Gliwicach, przygotowała mnóstwo atrakcji, czekających na młodzież w te wakacje. W myśl hasła przewodniego, tematyką zajęć została ekologia. Każda z atrakcji ma przypominać oraz uczyć prawidłowych postaw wobec naszego środowiska – wszystko w postaci przyjemnej formy spędzania wolnego czasu, połączonej z poszerzaniem wiedzy na temat ochrony fauny i flory.

Wydarzenia oraz atrakcje odbywają się w filiach MBP w Gliwicach, a udział w nich wszystkich jest bezpłatny – jednak ze względu na ograniczoną ilość miejsc, prosi się o rezerwację w celu uczestnictwa. 

Wśród wydarzeń, które już się odbyły, warto wymienić wystawę prac wybitnych ilustratorów, przygotowaną przez Wydawnictwo Dwie Siostry. Ponadto odbyło się niemało warsztatów, a w tym: warsztaty plastyczne, literacko-plastyczne oraz warsztaty z wykorzystaniem długopisów 3D. Przyszłe wydarzenia zapowiadają o wiele więcej!