“Lokal w Bytomiu” – stały skład, nowy zapał!

0
118

Konkurs na Operatora Centrum Organizacji Pozarządowych w Bytomiu został rozstrzygnięty. W tym roku, tak jak i w poprzednim, centrum będzie prowadzone przez  Stowarzyszenie Manuffaktura oraz Fundację Inqubator Teatralny

Stowarzyszenie Manuffaktura oraz Fundację Inqubator Teatralny swoją siedzibę nazwali wdzięczną nazwą “lokal w Bytomiu”. Jest to miejsce aktywizacji i integracji osób działających w 3. sektorze, fizyczna przestrzeń wielu wydarzeń i spotkań oraz wirtualna platforma wymiany myśli. 

Centrum Organizacji Pozarządowych przeznaczone jest dla osób działających na rzecz Bytomia i jego mieszkańców. Misją tego miejsca jest wspieranie aktywności społecznej mieszkanek i mieszkańców Bytomia, wspomaganie technicznie i merytorycznie stowarzyszeń, fundacji i grup nieformalnych, a także promowanie i animowanie działalności społecznej. 

Stowarzyszenia prowadzące “lokal w Bytomiu” to doświadczone organizacje, działające aktywnie na rzecz mieszkańców Bytomia. Fundacja Manuffaktura zajmuje się działalnością kulturalną, która osadzona jest w miejskiej osi. Organizuje warsztaty, wernisaże i zajęcia poświęcone zarówno sztuce, jak i przestrzeni. 

Druga z organizacji – Inqubator Teatralny, za swoją misję uznaje promowanie form teatru, zwłaszcza wśród mieszkańców Bytomia. W ramach swoich działań przeprowadzają wiele inicjatyw, w tym internetowych, mających na celu popularyzację teatru. 

“Lokal w Bytomiu” to otwarte miejsce, które jest idealną przestrzenią na zorganizowanie szkolenia, wernisażu, a nawet warsztatów tanecznych. Aby dokonać rezerwacji, wystarczy wypełnić formularz na stronie. Zadanie dotyczące prowadzenia Centrum Organizacji Pozarządowych ”lokal w Bytomiu” jest finansowane ze środków Gminy Bytom.

Odpowiedz

Napisz komentarz
Twoje imię