Lokal na Kulturę

0
112

To już V edycja organizowanej przez miasto Sosnowiec akcji Lokal na Kulturę. W ramach tego programu, działacze kulturowi mogą ubiegać się o lokale z obniżonym czynszem, pochodzące z zasobów Miejskiego Zakładu Zasobów Lokalowych.


Akcja Lokal na Kulturę wystartowała 27 czerwca i jest to już V edycja tego przedsięwzięcia. W jej ramach działacze ze strefy kultury mogą ubiegać się o lokal, za który zapłacą niewiele, ponieważ czynsz przez pierwszy rok wynosi zaledwie 1 złotych za każdy metr kwadratowy powierzchni lokalu. Prezydent miasta Arkadiusz Chęciński mówi, iż jest to ukłon w stronę osób, które mają ciekawe pomysły, ale niekoniecznie dysponują dużym budżetem, umożliwiającym wynajem powierzchni, pod realizację ich działań. Akcja ma także na celu promocję kultury w mieście. 

W tym roku miasto przeznaczyło aż 7 lokali, które znajdują się kolejno przy ulicach: Dietla 7a, Głowackiego 4, Dęblińskiej 1, Skłodowskiej 10, Lwowskiej 29b, Targowej 15/I, Warszawskiej 3/14. Powierzchnie lokali mają od 37 do 307 m2. 

Do kiedy i jak składać swoje oferty? 

Akcja potrwa do 2 września 2022 roku, a zatem dokładnie do tej daty wszyscy zainteresowani mogą składać swoje oferty. Specjalny formularz można znaleźć pod tym linkiem:http://www.bip.um.sosnowiec.pl/a,548058,ogloszenie-o-v-edycji-konkursu-lokal-na-kulture.html. Wypełniony dokument można złożyć osobiście w Urzędzie Miejskim w Sosnowcu w Wydziale Kultury i Promocji miasta, al. Zwycięstwa 20, IV p., pokój 503E. Należy pamiętać, że dokument musi znajdować się w zamkniętej kopercie z dopiskiem “Lokal na kulturę – Nie otwierać” oraz adresem lokalu, którego oferta dotyczy. Formularz można także przesłać pocztą pod ten sam adres oraz z tymi samymi dopiskami!