Laureaci Kopalni Start-upów z własnymi biurami

0
125

W kwietniu br. poznaliśmy trójkę zwycięzców II edycji miejskiego konkursu pn. Kopalnia Start-upów, którzy oprócz nagród pieniężnych mieli otrzymać własną przestrzeń w Miejskim Inkubatorze Przedsiębiorczości Rawa. Ink. W czerwcu laureaci otrzymali swoje biura! 

Kopalnia Start-upów to konkurs organizowany przez miasto Katowice oraz Rawa Ink. Idea polega na wyłonieniu kilku najciekawszych, a przede wszystkim innowacyjnych projektów, które następnie zostaną wcielone w życie. Oprócz nagród finansowych, laureaci otrzymują kontrakt na darmowy wynajem powierzchni w Miejskim Inkubatorze Przedsiębiorczości Rawa Ink w samym centrum miasta, a ponadto pomoc specjalistów, partnerów Inkubatora, co ma pozwolić na szybszy rozwój i wdrożenie projektów na globalny rynek. 

W tym roku projekty były naprawdę ciekawe, jednak wygrały tylko trzy z nich, a przedstawiają się one następująco: 

  1. Eco-factories – projekt przetwarzania odpadów tytanowych w proszku do druku 3D
  2. Locatick – projekt aplikacji do planowania, weryfikacji wykonania i rozliczeń usług realizowanych w terenie 
  3. LBA – projekt platformy edukacyjnej o tematyce IT dla dzieci i młodzieży do prowadzenia zajęć w trybie online 

Zdobywca pierwszego miejsca otrzymał nagrodę pieniężną w wysokości 150 tysięcy złotych, drugiego – 100 tysięcy złotych, a trzeciego – 80 tysięcy złotych. Projekty, które wygrały zostały wyłonione przez komisję składającą się z praktyków biznesu, mentorów, przedstawicieli samorządu gospodarczego i zrzeszeń przedsiębiorców, menedżerów etc. Prezydent Marcin Krupa zapowiedział, że w kolejnym roku na pewno odbędzie się kolejna edycja tego programu, dlatego zachęcamy do śledzenia tej inicjatywy, by móc zgłosić swój innowacyjny projekt. 

https://katowice.eu/dla-mieszka%C5%84ca/aktualnosci?ItemID=5373&ListID={75169DCB-89EF-46CD-A876-165C1E838909}