Laboratorium przyszłości — Mysłowice z dotacją na rozwój infrastruktury szkolnej

0
138

Mysłowice z ogromną dotacją, wynoszącą ponad 1,7 miliona złotych, na realizację inicjatywy Laboratorium przyszłości. To ogromna szansa dla szkół z miasta na prowadzenie innowacyjnych metod dydaktycznych. 

Laboratorium przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Kwota wynosząca dokładnie 1,738,000,00 złotych została rozdysponowana między mysłowickie szkoły, by te mogły stworzyć nowoczesne warunki edukacyjne dla uczniów. Celem projektu jest, by szkolne zajęcia były prowadzone w sposób innowacyjny, ciekawy i przy użyciu nowych technologii. Kwoty były przyznawane na podstawie liczby uczniów, którzy uczęszczają do danej placówki, a pieniądze zostały rozdysponowane między 17 szkół. 

W ramach otrzymanej kwoty szkoły mogły zakupić sprzęty, tj. drukarki 3D z potrzebnymi akcesoriami, mikrokontrolery z sensorami, wzmacniaczami, płytkami prototypowymi, sprzęt nagraniowy, stacje lutownicze, wyposażenie pracowni technicznych. 

Jedną ze szkół, która skorzystała z dofinansowania jest Szkoła Podstawowa nr 17 w Krasowach, która nabyła wirtualne laboratorium chemiczne przeznaczone dla VII i VIII klas. 20 stycznia odbyły się pierwsze szkolenia dla nauczycieli, którzy następnie wprowadzą tę innowację w podstawę nauczania. 

Dokładną rozpiskę przyznanych kwot, znajdą Państwo na głównej stronie miasta Mysłowice: