Katowice wspierają sport – 20 milionów złotych na dofinansowanie miejskich klubów!

0
349

W zdrowym ciele zdrowy duch! Katowice rok 2022 rozpoczynają od realizacji zadania publicznego pod nazwą „Organizacja uprawiania sportu w 2022 roku”. W tym celu miasto przeznaczy 20 milionów złotych na dofinansowanie lokalnych klubów sportowych oraz 1,7 miliona złotych na rozpowszechnienie sportu i turystyki.

Rozbudowa infrastruktury sportowej w mieście Katowice trwa już od kilku lat. Do tej pory powstały m. in. dwie hale sportowe przy ulicach Katowickiej oraz Mikołowskiej, rolkostrada w Dolinie Trzech Stawów, baseny miejskie w Brynowie i Burowcu, a to nie koniec dalszych planów. Władze zapowiadają budowę kompleksu sportowego z boiskiem do piłki nożnej przy ul. Asnyka oraz Stadionu Miejskiego.

W tym roku miasto przeznaczyło 20 milionów złotych na wsparcie aż 18 klubów miejskich reprezentujących różne dyscypliny sportowe. Wśród nich znalazły się takie kluby jak: GKS Katowice, Rozwój Katowice, KS AZS AWF Katowice, Baseballowy Klub Sportowy „Rawa Katowice”, Śląski Klub Curlingowy. Najwyższe dofinansowanie otrzyma GKS Katowice. Jak podkreśla Sławomir Witek – Naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu – “słynna Gieksa prezentuje bardzo szeroką ofertę dla dzieci, młodzież, ale także zawodników zawodowych, którzy mogą realizować się w piłce nożnej mężczyzn, ale także kobiet, hokeju, siatkówce, a nawet szachach, stąd najwyższa kwota dofinansowania”.

Natomiast kwotę 1,7 milionów złotych miasto przeznaczyło na przeprowadzenie konkursu: „Na realizację zadań publicznych w zakresie upowszechniania sportu i turystyki w 2022 roku”. Kwotę rozdysponowano na realizację zadań szkolenia dzieci i młodzież w dziedzinie sportu i turystyki, a także organizację imprez sportowych i turystycznych, czy „AKCJĘ ZIMA 2022”, podczas której zostaną zorganizowane zajęcia sportowe dla dzieci i młodzieży.   

Odpowiedz

Napisz komentarz
Twoje imię