Kuźnia Polskości

0
34

Na ziemi Śląskiej, gdzie historia i tradycja kształtują tożsamość narodową, narodziła się „Kuźnia Polskości” – ośrodek, w którym idea patriotyzmu i wspierania inicjatyw społecznych staje się rzeczywistością. To miejsce, gdzie odrodzenie ducha narodowego spotyka się z innowacyjnymi projektami i przekształca się w chwałę polskości.

Kuźnia Polskości — to ośrodek wspierania inicjatyw społecznych i rozpowszechniania idei patriotycznych prowadzony przez stowarzyszenie Instytut Roździeńskiego. Potrzeba prowadzenia owego ośrodka wyłania się z problemów organizacji patriotycznych na Śląsku. Ponadto, Kuźnia Polskości powołana jest do rozwiązania problemów młodych organizacji lub grup nieformalnych, które: mają trudność w pozyskiwaniu środków finansowych na działalność statutową, nie posiadają zaplecza biurowego do prowadzenia działalności oraz nie mają doświadczenia w prowadzeniu organizacji. Kluczową potrzebą jest edukacja patriotyczna, która jest ważnym aspektem działania stowarzyszenia.

Działalność Kuźni opiera się na dwóch podstawowych filarach:

  • stworzeniu przestrzeni wspólnej dla organizacji patriotycznych z województwa śląskiego, czyli nowoczesnego biura coworkingowego w centrum Katowic. Kuźnia zapewnia także wsparcie ekspertów specjalizujących się w prowadzeniu działalności patriotycznej i obywatelskiej, księgowości oraz fundraisingu,
  • prowadzenie działań wspierających małe organizacje i grupy nieformalne – centrum promowania kultury i nowoczesnego systemu edukacji patriotycznej poprzez realizację działań szkoleniowych.

W ofercie ośrodka Kuźnia Polskości znajduje się szereg usług, w tym:

  • warsztaty o tematyce historyczno-patriotycznej,
  • darmowa przestrzeń coworkingowa
  • wypożyczalnia sprzętu,
  • biblioteka dotycząca działalności III sektora,
  • mentoring dla młodych organizacji oraz grup nieformalnych,
  • usługa wirtualnego biura i asystenta pocztowego dla młodych organizacji.

Kuźnia Polskości otworzyła swoje bramy dla wszystkich młodych organizacji pozarządowych i grup nieformalnych potrzebujących pomocy pod adresem: ul. Mariacka 37/6, Katowice, od poniedziałku do piątku, w godzinach 10:00-16:00.