Korowód z OFFcą w ramach Ogólnopolskiego Festiwalu Teatralnego OFFka

0
109

Raciborskie Centrum Kultury już w środę środę 21 września zaprasza na KOROWÓD Z OFFCĄ w ramach Ogólnopolskiego Festiwalu Teatralnego OFF-ka i jubileuszu 30-lecia teatru Tetraedr. Korowód wyruszy  o godz. 11:00 ze Szkoły Podstawowej nr 4 (ul. Wojska Polskiego 8) i przejdzie przez centrum Miasta z zatrzymaniem na Rynku. 

W korowodzie wezmą udział dzieci i młodzież z raciborskich szkół, które specjalnie na tę okazję przygotowały swoje… owce. Na czele będzie szła główna owca (taka jak na w załączonym obrazku), a za nią podążały mniejsze owieczki. Całość zostanie wzbogacona o tzw. przeszkadzajki/klepaczki itp. Dominować będzie kolor biały. Korowód będzie miał charakter happeningu, teatralnego pozytywnego zamieszania i jest ukoronowaniem naszych warsztatów teatralno-plastycznych dla najmłodszych prowadzonych przez Agnieszkę Patalong, Agnieszkę Busuleanu-Jaksik oraz Andrzeja Śliwickiego.

Równoległy korowód odbędzie się w dzielnicy Brzezie. Wyruszy o godzinie 10:00. Tam dzieci również zaprezentują przygotowane przez siebie owce i instrumenty muzyczne z materiałów recylingowych. Niespodzianką wydarzenia będą żywe owce!

Wszystkich chętnych zachęcamy do udziału!

Odpowiedz

Napisz komentarz
Twoje imię