“Koduj z Gigantami”, czyli wrzesień z programowaniem 

0
94

To już 11. edycja akcji “Koduj z Gigantami”, będącej największymi w Polsce bezpłatnymi warsztatami z programowania dla dzieci i młodzieży. Akcja trwa od 3 września, a zakończy się 25 września. Prezydent Miasta Mysłowic oraz włodarze miasta wspierają całe wydarzenie. 

Koduj z gigantami to warsztaty z programowania, a także cyberbezpieczeństwa dla dzieci i młodzieży, które rozpoczęły się 3 września i potrwają do 25 września. Wydarzenie wspierane jest przez MEN, GovTech, Sekretarza Stanu w KPRM ds. cyfryzacji, NASK, ORE oraz prezydenta Mysłowic i włodarzy miasta. 

Zajęcia dostosowane są do różnych grup wiekowych i odbywają się stacjonarnie oraz w formie zdalnej. Wszystko odbywa się przy wykorzystaniu, np. gier komputerowych, znanych aplikacji czy języków programistycznych. W tej edycji organizatorzy zadbali o to, by uczestnicy poznali też zagadnienia związane z cyberzagrożeniami i sposobami na bezpieczne korzystanie z sieci. Najmłodsi będą korzystać z języka Scratch oraz popularnej gry Minecraft. Dzieci w wieku od 10 do 12 lat również skorzystają z języka Scratch lub będą mogły wybrać zajęcia prowadzone w środowisku App Inventor. Starsi śmiałkowie podejmą się kodowania w znanych i popularnych w branży IT językach kodowania, np. Python lub C#. 

Jak zapisać się do wydarzenia? 

Zapisy odbywają się na specjalnej stronie pod adresem: www.kodujzgigantami.pl. Po kliknięciu w link ukażą się dwie opcje – warsztaty zdalne oraz warsztaty stacjonarne. Po kliknięciu w odpowiednią opcję ukaże się ankieta, w której należy wybrać wiek dziecka oraz kategorie, w których chce uczestniczyć. Przypominamy, że warsztaty są całkowicie bezpłatne. 

Więcej informacji: 

Odpowiedz

Napisz komentarz
Twoje imię