Konkurs plastyczno – fotograficzny „Ja i moja przyjaciółka pszczoła”

0
887

Kontynuujemy nasze fascynujące przygody w ramach projektu #Beepower organizowanego przez Fundację Ius et Civis! Najmłodsi pasjonaci pszczółek mają możliwość wykazać się swoimi umiejetenościami w ramach konkursu plastyczno-fotograficznego „Ja i moja przyjaciółka pszczoła”!

#BeePower – to projekt, który ma doprowadzić do wzrostu świadomości społeczeństwa na temat tych pożytecznych owadów, jakimi bez wątpienia są pszczoły. Organizacja Narodów Zjednoczonych ds. Wyżywienia i Rolnictwa podaje, że 100 gatunków roślin uprawnych stanowi podstawę 90% żywności na świecie, a 71% tych roślin jest zapylanych przez pszczoły. Gdy przyjrzymy się bliżej globalnym statystykom, odkryjemy, że tym najbardziej pracowitym owadom zawdzięczamy aż 75% światowej produkcji żywności.

Konkurs “Ja i moja przyjaciółka pszczoła” jest skierowany do dzieci w wieku przedszkolnym oraz uczniów szkół podstawowych. Ma na celu wzrost wiedzy na temat roli pszczół oraz aktywizowanie i wyłonienie osób posiadających zdolności artystyczne. 

Konkurs plastyczno-fotograficzny „Ja i moja przyjaciółka pszczoła” to wyjątkowa okazja, aby wyrazić swoją miłość do tych niezastąpionych owadów. Twoja przyjaciółka pszczoła może być inspiracją do niezwykłych prac plastycznych i fotografii. Od malowideł pełnych kolorów i abstrakcji po fotoreportaże z uli pszczelich – konkurs ten daje swobodę wyrażania swojej twórczej wizji. Twoje dzieło może opowiadać o związku między człowiekiem i pszczołami, o ekologii, o ich roli w naszym ekosystemie lub po prostu o ich pięknie.
Prace można składać do 31 października, a wyniki konkursu będą ogłoszone 24 listopada 2023 roku. Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie oraz zapraszamy do zapoznania się z regulaminem konkursu pod linkiem: Regulamin konkursu.

Odpowiedz

Napisz komentarz
Twoje imię