Górnośląska Kosmiczna Konferencja Naukowa GeKKoN

0
128

Przygotujcie się na podróż przez wszechświat w towarzystwie przyszłych astronautów, naukowców i pasjonatów kosmosu! „Gekkon” to nie tylko konferencja, a podróż w nieznane, wyprawa w świat kosmicznych tajemnic. Sprawdźcie, co przygotowali dla Was członkowie koła naukowego “Silesian Aerospace Technologies”!

Konferencja jest ważnym krokiem do integracji społeczności zgrupowanej wokół inżynierii kosmicznej Górnego Śląska oraz całej Polski. Odpowiada na potrzeby wzrostu świadomości na temat jednego z najszybciej rozwijającego się sektora w Europie i na Świecie. Mocno zauważalna jest potrzeba zorganizowania wspólnej przestrzeni do wymiany doświadczeń, wiedzy i pomysłów pomiędzy poszczególnymi organizacjami naukowymi, reprezentujących różne uczelnie. 

Konferencja jest skierowana do młodzieży z terenu województwa śląskiego, jej tematyka skupiającej się wokół inżynierii kosmicznej. Wydarzenie odbędzie się w środę 18 października w Gliwicach, w Centrum Kultury Studenckiej Mrowisko. Rozpoczęcie zaplanowano na godzinę 9:00, a koniec konferencji zaplanowano o godzinie 16:00. Prelegenci wygłoszą kilka bardzo ciekawych wykładów, między innymi odwołując się do tematów losowych przedmiotów w kosmosie, prawnych aspektów eksploracji kosmosu, przypadku mikrosoczewkowania grawitacyjnego czy wpływu sieci neuronowych na obserwacje astronomiczne z powierzchni Ziemi. 

Gorąco zapraszamy do udziału w wydarzeniu każdego pasjonata kosmosu. Przygotujcie się na start, bo „Gekkon” zabierze Was w kosmiczną podróż, której nigdy nie zapomnicie!

Wydarzenie jest organizowane przez Koło Naukowe Silesian Aerospace Technologies we współpracy z Instytutem Roździeńskiego. Konferencja objęta jest patronatem firmy KPLabs oraz Polskiej Agencji Kosmicznej. Projekt realizowany jest w ramach konkursu Aktywizacja Młodzieży w Samorządach, finansowanego przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego programu Fundusz Młodzieżowy na lata 2022-2033, pod patronatem pełnomocnika rządu ds. Polityki Młodzieżowej.

Odpowiedz

Napisz komentarz
Twoje imię