Konkurs na stypendium “Endeavour” imienia Ala Wordena

0
32

Polska Agencja Kosmiczna organizuje konkurs, skierowany do młodzieży (obywateli polskich w wieku od 15 do 18 lat, którzy na dzień 1 lipca 2024 r. nie ukończyli 19 roku życia), zainteresowanej technologiami kosmicznymi oraz szeroko pojętymi naukami ścisłymi. Warunkiem wzięcia udziału w konkursie jest przesłanie zgłoszenia konkursowego.

Program stypendialny działa od 2019 roku, wspierając młodych ludzi w budowaniu międzynarodowej kariery w dziedzinach inżynieryjnych czy sektorze kosmicznym. W tym roku szansę na stypendium Endeavour mają 4 osoby, które odbędą szkolenie w Space&Rocket Center w Huntsville, w stanie Alabama w Stanach Zjednoczonych.

Konkurs składa się z dwóch etapów. Pierwszy etap odbędzie się w formie zdalnej, w którym uczestnicy wysyłają za pośrednictwem strony internetowej POLSA (https://polsa.gov.pl/nabor-do-stypendium-endeavour/) zgłoszenie konkursowe w formie filmiku w ramach dwóch kategorii: – naukowej i pozanaukowej. Zgłoszenia są przyjmowane do 30 listopada 2023 r.

Drugi etap odbędzie się stacjonarnie w Warszawie, w budynku Centrum Nauki Kopernik 15 stycznia 2024 r. Finałowi uczestnicy będą mieli do rozwiązania zadania grupowe w dwóch konkurencjach, które zostaną poddane ocenie Jury. Więcej informacji na stronie organizatora.

Organizatorem programu jest fundacja AI Worden Endeavour Scholarship, a partnerami polskiej edycji są Targi Kielce oraz Polska Agencja Kosmiczna. Partnerem merytorycznym finału jest Centrum Nauki Kopernik.