Edukacja z NOSPR w Katowicach

0
66

Trwa program edukacyjny organizowany przez Narodową Orkiestrę Symfoniczną Polskiego Radia w Katowicach. W ramach sezonu 2023/2024 przewidziane jest wiele wydarzeń skierowanych do wszystkich zarówno do dzieci, rodziców, jak również nauczycieli. Program obejmuje cykle edukacyjne, które dostosowane są tematami do wieku odbiorców.

Koncerty familijne skierowane do rodzin, najbliższe wydarzenie odbędzie się 26 listopada 2023 roku, na którym zostanie przybliżona historia Witolda Lutosławskiego fascynującego się muzyką regionu w ramach koncertu „Lutosławski na Ślōnsku”.

Wyprawka to cykl wydarzeń muzycznych dla najmłodszych widzów (dzieci od 6 do 18 miesiąca życia), podczas których zostaną zaprezentowane proste piosenki ludowe i kołysanki. Zajęcia odbywają się w środy i czwartki na sali warsztatów muzycznych.

Kalejdoskop to muzyczna przeprawa przez gatunki i style, z którymi mogą zapoznać się dzieci i młodzież (w tym grupy zorganizowane). Najbliższy koncert „2 x fortepian – 20 palców i 4 nogi” odbędzie się 29 listopada 2023 roku i zaprezentowana zostanie magia fortepianu przy udziale znanych osobowości artystycznych.

To tylko niektóre z szerokiej gamy wydarzeń i spotkań muzyczno-edukacyjnych pozwalających obcować z niezwykłością brzmień instrumentów muzycznych, podzielonych na 24 cykle edukacyjne skupiają szerokie grono odbiorców z różnych grup wiekowych. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko | Dla rozwoju infrastruktury i środowiska. Więcej informacji na stronie: https://nospr.org.pl/pl/edukacja

Odpowiedz

Napisz komentarz
Twoje imię