Koncert zespołu Vołosi w pałacowych murach 

0
93

Magiczna muzyka w niezwykłym otoczeniu – koncert grupy Vołosi gwarantuje cudowny wieczór, a szarm pałacu Dietrichsteinów pozostawi miłe wspomnienia wszystkim miłośnikom muzyki, którzy odwiedzą te wydarzenie.

Będzie to już druga wizyta grupy Vołosi w Wodzisławiu Śląskim, po udanym koncercie pod tytułem  „Dzieci dla pokoju”, który był wyrazem wsparcia ukraińskiej telewizji dla Ukraińców, napływu dobrych opinii nie było końca.

Muzyka zespołu to brzmienia melodii Beskidu Śląskiego oraz klimat muzyki Karpat wzbogacone wirtuozerią i improwizacją skrzypków klasycznych. Tworzą kompozycje na pograniczu tradycji i klasyki, łączą elementy muzyczne na pozór różnych od siebie światów muzycznych i tworzą z nich zupełnie nową stylistycznie opowieść muzyczną.

Zespół Vołosi wystąpił ponad 700 razy w 34 krajach świata. Muzycy zdobyli Grand Prix, Nagrodę Czesława Niemena, Burzę Braw i nagrodę dla najlepszego solisty na festiwalu Polskiego Radia „Nowa Tradycja” 2010., Grand Prix „Svetozar Stracina EBU Festival” za najlepszy utwór world music Europy 2011, Grand Prix „Czech Music Crossroads”, 2016. Ich album z Felixem Lajko zajął 2. miejsce na liście przebojów World Music Charts Europe i 1. miejsce na Balkan World Music Chart oraz otrzymał tytuł płyty roku brytyjskiego miesięcznika „Songlines”.

Koncert zespołu Vołosi został zaplanowany na końcówkę października w wyjątkowym miejscu na mapie Wodzisławia Śląskiego – Pałacu Dietrichsteinów. Zabytkowe wnętrza tego obiektu staną się idealnym tłem dla żywiołowych muzyków, których każdy występ porywa publiczność. Koncert odbędzie się 29 października, a jego początek jest zaplanowany na godzinę 18:00 w Pałacu Dietrichsteinów.

Wstęp na wydarzenie ze względu na ograniczenie miejsc jest darmowy. Dystrybucja biletów zaczyna się 17 października w Urzędzie Miasta Wodzisławia Śląskiego oraz w Pałacu Dietrichsteinów. Zachęcamy do przyjścia na koncert i zanurzenia się w falę magicznych dźwięków!