Koncert charytatywny na rzecz Hospicjum w Raciborzu oraz Gala Kultury i Wolontariatu 2022

0
151

Nadszedł czas na premiowanie działalności artystycznej, kulturowej i wolontariatu! Uroczystości otrzymania lauru Prezydenta miasta Racibórz będzie towarzyszyć kiermasz oraz zbiórka pieniężna na rzecz raciborskiego hospicjum św. Józefa.

Serdecznie zapraszamy na Galę Kultury i Wolontariatu 2022 oraz na koncert charytatywny: Judyta Pisarczyk & Paweł Kaczmarczyk Trio, które odbędą się w piątek 16 grudnia w sali widowiskowej Raciborskiego Centrum Kultury o godzinie 17:00. Tego wieczoru wręczone zostaną nagrody Prezydenta Raciborza za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury, a także nagrody dla Wolontariuszy Roku.

Podczas koncertu będzie można usłyszeć głównie autorskie utwory Judyty Pisarczyk. Wystąpią:

Judyta Pisarczyk – wokal

Paweł Kaczmarczyk – fortepian

Alan Wykpisz – kontrabas

Grzegorz Pałka – perkusja

Wstęp wolny.

W związku z tym, iż jest to koncert charytatywny, wydarzeniu towarzyszyć będzie kiermasz oraz zbiórka pieniężna, na rzecz raciborskiego hospicjum św. Józefa 

Hospicjum im. św. Józefa działa w Raciborzu od lat 90., niosąc pomoc lekarską, psychologiczną, socjalną i duchową dla pacjentów terminalnie chorych. Ponadto prowadzi szeroko zakrojoną działalność w zakresie szkoleń, opieki nad rodzinami osieroconymi, nieodpłatnego wypożyczaniu sprzętu, udzielania porad oraz informacji. Od 2008 roku Hospicjum jest Organizacją Pożytku Publicznego.

Zachęcamy do odwiedzania RCK i wsparcia swoim 1% działalności placówki: KRS nr 0000002168.