Kolejne stacje rowerów miejskich w Katowicach

0
117

Mamy już lato pełną parą, a zatem to dobry moment na rowery! Sezon wypożyczalni rowerów w Katowicach trwa już 3 miesiące i potrwa do 1 listopada. Katowice uruchamiają kolejne sześć stacji wypożyczalni jednośladów, a tym samym liczba rowerów przekroczyła już 1000! 

Od 1 lipca do istniejących już aż 118 stacji wypożyczalni rowerów miejskich w systemie “City By Bike”, dochodzi kolejnych 6 nowych stacji. Mieszkańcy Katowic, ale także przyjezdni mogą je znaleźć w następujących lokalizacjach: Park Bolina, Osiedle Gwiazdy, Boya-Żeleńskiego/ Migdałowców, Gliwicka-Mops, Fabryka Porcelany oraz 1 Maja/ Bohaterów Monte Cassino

Prezydent miasta Marcin Krupa wypowiedział się na temat popularności rowerów miejskich wśród katowiczan. Podkreśla, że przez 3 miesiące funkcjonowania systemu wypożyczalni rowerów, w tym roku widać prawie dwukrotny wzrost wypożyczeń, niż w tym samym okresie w roku ubiegłym – tych wypożyczeń po trzech miesiącach było 93 tysiące. Dodał, że w Katowicach wciąż powstają nowe drogi rowerowe, co może wpływać na popularność wypożyczania jednośladów w celu przemieszczania się po mieście. 

Jak wypożyczyć rower miejski? 

Ci, którzy jeszcze nie spróbowali, a chcieliby wypożyczyć rower, lecz do końca nie wiedzą, w jaki sposób mogą to zrobić, nie muszą się martwić, ponieważ cała procedura jest bardzo prosta. Na początku należy zarejestrować się w systemie, a następnie z terminala przy stacji wybrać opcję “Wypożycz”. 

W tym celu może posłużyć również aplikacja mobilna “Nextbike” na telefony z system Android oraz iOS. Pierwsze 15 minut jest zawsze darmowe, następnie pierwsza godzina kosztuje 1 zł, druga 2 zł, trzecia 3 zł, a każda kolejna 4 złote. Rowery dostępne są całą dobę! 

https://katowice.eu/dla-mieszka%C5%84ca/aktualnosci?ItemID=5362&ListID={75169DCB-89EF-46CD-A876-165C1E838909}