Kolejne konferencje młodzieżowe w ramach Śląskiego Forum Młodzieżowego

0
38

Maraton spotkań przygotowawczych w ramach Śląskiego Forum Młodzieżowego dobiega końca. Tym samym w pierwszej połowie listopada do dyskusji podczas konferencji młodzieżowych dojdzie w Jaworznie i Sosnowcu!

“Śląskie Forum Młodzieżowe” to projekt skierowany do młodzieży z woj. śląskiego, który umożliwi młodym ludziom spotkanie z lokalnymi decydentami i ekspertami, ukierunkowane na prowadzenie rzetelnego dialogu obywatelskiego oraz rozwijanie polityk publicznych. Cechą wyróżniającą projektu jest duże zaangażowanie młodzieży – aktywny udział w organizacji spotkań biorą młodzieżowe rady miast czy lokalne grupy inicjatywne. 

Grupy inicjatywne w ramach warsztatów przygotowawczych otrzymują pełne wsparcie merytoryczne na temat organizacji konferencji, zdobywają wiedzę i nowe umiejętności. Efektem jest zorganizowanie wydarzenia,  podczas którego rozmawiamy m.in. na temat partycypacji młodzieży. 

Ostatnim z działań w ramach projektu była konferencja, którą przeprowadzono w dniu 17 października 2023 roku w Centrum Aktywności w Mikołowie. Zachęcamy do odwiedzania strony internetowej projektu, gdzie można zobaczyć liczne galerie z poprzednich spotkań oraz zapoznać się z rezultatami projektu.

Projekt został objęty honorowym patronatem Wojewody Śląskiego, Marszałka Województwa Śląskiego, Przewodniczącego Zarządu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, Prezydenta Miasta Siemianowice Śląskiego, Prezydenta Miasta Bytomia, Prezydenta Miasta Chorzowa, Prezydenta Miasta Katowice, Prezydenta Miasta Siemianowice Śląskie, Prezydenta Miasta Świętochłowice, Burmistrza Miasta Tarnowskie Góry.