Katowice z akcją „rozRuszamy po Covidzie”

0
160

W marcu ubiegłego roku MOSiR Katowice ruszył z akcją przeznaczoną dla seniorów „rozRuszamy po Covidzie”. Akcja trwa nadal! Miasto przygotowuje się do działań po piątej fali Covid-19. 

Ideą projektu jest wsparcie zdrowia fizycznego seniorów. Seniorzy mogą umówić się na wizytę wykwalifikowanego pracownika MOSiR Katowice, której celem jest przeprowadzenie fachowego wywiadu, a następnie ułożenie specjalnego zestawu ćwiczeń, który będzie dopasowany do indywidualnych możliwości i potrzeb seniora. W kolejnych dniach trenerzy przychodzą z rewizytą, by sprawdzić postęp w ćwiczeniach. Wciąż można się zapisać do akcji! W tym celu należy zadzwonić pod numer 735 480 548 i zgłosić chęć udziału w projekcie. 

Warto pamiętać o zasadach korzystania ze wsparcia, które zamieszczone są na głównej stronie miasta Katowice — m. in. wizyty pracownika MOSiR nie można traktować jako rehabilitację a maksymalny czas wizyty to 60 minut. Jedna osoba może odbyć wyłącznie 3 takie konsultacje. Warto podkreślić, iż wizyty są bezpłatne.

Miasto Katowice podsumowuje dotychczasowe 12 miesięcy projektu, podając, iż w tym czasie odbyło się ponad 600 wizyt i zajęć. W tym okresie rozdano setki broszur informacyjnych oraz folderów, w których opisane zostały 36 ćwiczenia wykorzystywane w późniejszych treningach. 

Jak podaje Kierownik Działu Sportu i Obsługi Klienta MOSiR Katowice, Michał Wojaczek, zaplanowany jest dodruk broszur oraz wdrożenie nowych kanałów promocji, a także poszerzenie pakietu prowadzonych zajęć.

Na koniec apelujemy do młodzieży i dorosłych, aby wspomnieć o ofercie swoim najbliższym seniorom — rodzicom, babciom, dziadkom czy sąsiadom, którzy mogą skorzystać z programu i dodatkowo zadbać o swoje zdrowie.

Więcej informacji na: 

https://katowice.eu/dla-mieszka%C5%84ca/aktualnosci?ItemID=5121&ListID={75169DCB-89EF-46CD-A876-165C1E838909}

źródło zdjęcia: katowice.eu

Odpowiedz

Napisz komentarz
Twoje imię