Głosowanie do Nagrody im. Józefa Kocurka w dziedzinie działalności społecznej 2022 

0
102

Prezydent Katowic Marcin Krupa zaprasza wszystkich katowiczan do składania wniosków w ramach konkursu o Nagrodę im. Józefa Kocurka w dziedzinie działalności społecznej 2022 roku. Jak złożyć wniosek? Tłumaczymy w tym artykule. 

Nagroda im. Józefa Kocurka w dziedzinie działalności społecznej została ustanowiona 28 sierpnia 2012 roku. Otrzymać mogą ją osoby, które wykazały się szczególnym zaangażowaniem w działalność społeczną na rzecz miasta. W tym roku składanie wniosków potrwa od 15 września do 31 października 2022 roku. Jeśli znasz kogoś, kto działa bezinteresownie dla mieszkańców Katowic, prowadzi warsztaty dla dzieci, aktywizuje seniorów, pomaga osobom zagrożonym wykluczeniem społecznym, dba o bezdomne zwierzęta, chroni środowisko, to właśnie nagroda dla niego. 

Jak złożyć wniosek? 

Nabór rusza 15 września i potrwa do 31 października. Po wejściu na stronę www.katowice.eu należy przejść do zakładki dla mieszkańca, następnie wybrać zakładkę władze miasta, a po niej kliknąć w Prezydent miasta, a kolejno w Nagrody prezydenta. Podajemy bezpośredni link do artykułu, w którym znajdują się wzory: https://bit.ly/3BiTXOH. Pod wskazanym linkiem znajdują się wszystkie najważniejsze informacje, dotyczące składania wniosków oraz wzory do pobrania. 
Józef Kocurek był samorządowcem, a w latach 1998-2010 pełnił rolę zastępcy ówczesnego prezydenta Katowic, Piotra Uszoka, odpowiadając za miejskie inwestycje. Zmarł 28 lutego 2011 roku w Katowicach. Rok później został pośmiertnie odznaczony honorową Nagrodą im. Wojciecha Korfantego, która przyznawana jest przez Związek Górnośląski i honoruje wybitne postacie i instytucje zasłużone dla Górnego Śląska.