Rowery w Katowicach

0
120

Rower staje się najczęściej wybieranym środkiem transportu na równi z autem czy komunikacją miejską. W ostatnich latach powstało wiele ścieżek rowerowych, a miasta wprowadziły możliwość wypożyczenia miejskiego roweru. Już teraz wiadomo, że w tym sezonie ilość wypożyczeń jest większa niż kiedykolwiek wcześniej.  

W dniu rozpoczęcia systemu ponad 100 tysięcy osób było już zarejestrowanych, natomiast w tym sezonie korzystanie z rowerów miejskich rozpoczęło kolejne 12 tysięcy osób. W roku 2022 można zauważyć znaczący wzrost użytkowania w porównaniu do poprzednich lat. 

A gdzie znajduje się miejsce w którym są najczęściej wypożyczane? To stacja Katowice – Rynek oraz Dworzec PKP – Młyńska i Pułaskiego – Plac Wodny. Od kwietnia do sierpnia zanotowano 132 tysiące wypożyczeń, czyli w przeciągu czterech miesięcy osiągnięto tak zadowalający wynik. Spowodowane jest to wzrostem zainteresowania zdrowym trybem życia. Takie wyniki oznaczają tylko jedno – katowiczanie coraz chętniej spędzają czas aktywnie 

 Jeszcze w tym roku do dyspozycji zostanie otwarte 550 metrów ścieżki , która połączona będzie w okolicy ulicy Granicznej i ulicy Pułaskiego, natomiast przy skrzyżowaniu z ulicą Chorzowską pojawią się śluzy rowerowe. Na ulicy Sokolskiej nastąpi zwężenie pasów ruchu do trzech i wytyczenie pasów rowerowych.