Katowickie Dni Promocji Zdrowia 

0
98

17 października ruszyły Katowickie Dni Promocji Zdrowia, która potrwają do 30 listopada. Mieszkańcy mający Katowicką Kartę Mieszkańca mogą skorzystać z szeregu różnych badań, które będą dostępne całkowicie za darmo. 

Od 17 do 30 listopada w Katowicach odbędzie się akcja pt. Katowickie Dni Promocji Zdrowia 2022, mająca na celu zadbanie o zdrowie katowiczan. To szansa dla mieszkańców, by móc skorzystać z całkowicie darmowych badań pod warunkiem, iż są oni w posiadaniu Katowickiej Karty Mieszkańca, to jedyny warunek, który trzeba spełniać, aby móc uczestniczyć w akcji. KKM to program, który działa w Katowicach od 1 września 2020 roku i od tego czasu wydano już ponad 88 tysięcy takich kart. Jak założyć KKM? Odpowiadamy na końcu artykułu. 

Jakie badania przygotowały Katowice dla mieszkańców miasta? 

Miasto wymieniło kilka badań, które można przeprowadzić, a są nimi między innymi: uroflowmetria, densytometria, OCT z poradą okulistyczną, porady urologiczne, pielęgniarskie, badania krwi. Mieszkańcy będą mogli zaszczepić się także przeciwko grypie. 

Świadczenia będą realizowane w placówkach Samodzielnego Publicznego Zakładu Lecznictwa Ambulatoryjnego Moja Przychodnia w Katowicach, którego placówki znajdują się przy ul. Mickiewicza 9, PCK 1 oraz Ordona 3.  

Zapisy będą prowadzone, aż do wyczerpania ilości zakontraktowanych świadczeń, a o udziale w akcji decydować będzie kolejność zgłoszeń.

Osoby, które nie posiadają Katowickiej Karty Mieszkańca mogą wciąż ją założyć, a więcej informacji na ten temat znajduje się na stronie: https://www.katowice.eu/dla-mieszka%C5%84ca/karta-mieszka%C5%84ca