Awans Uniwersytetu Śląskiego w rankingu UniRank 2022

0
82

Ukazał się nowy ranking uczelni wyższych od UniRank, gdzie analizowana była popularność i widoczność uczelni w internecie. Nie może nie cieszyć progres, jaki zrobił Uniwersytet Śląski w Katowicach!

Ranking przygotowała organizacja UniRank, której celem jest stworzenie rankingu najlepszych polskich uniwersytetów w oparciu o ważne, bezstronne i nieinwazyjne metryki internetowe, dostarczone przez niezależne źródła web intelligence, a nie dane dostarczone przez same uniwersytety. W zasadzie, UniRank ma określać popularność i widoczność uczelni w internecie (m.in. na portalach Facebook, Twitter, Instagram, YouTube). 

W najnowszej edycji światowego rankingu szkół wyższych UniRank 2022 Uniwersytet Śląski w Katowicach zajął 11. miejsce spośród 128 ocenianych polskich uczelni. Co postawiło go na najwyżej ulokowanym miejsce w rankingu wśród uczelni wyższych w Województwie Śląskim. W światowym rankingu uniwersytet awansował o 310 pozycji i uplasował się na 966 miejscu spośród około 13 800 uwzględnionych uczelni.

Powodem takiego awansu w rankingu jest, między innymi, szybka odpowiedź na wyzwania podyktowane pandemią oraz sprawne przejście do edukacji zdalnej. Powstał m.in. przewodnik po kształceniu zdalnym oraz serwis zdalny.us.edu.pl. W stosunku do stron WWW prowadzone są również działania dotyczące UX i SEO.

Dodajmy też, że  jest to kolejny awans UŚ w klasyfikacjach oceniających szkoły wyższe – w rankingu Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej Polskiej za rok 2021 uczelnia uplasowała się na 1. miejscu wśród tzw. uniwersytetów bezprzymiotnikowych, natomiast w rankingu „Perspektyw” 2022 zajęła wysoką 8. pozycję wśród uniwersytetów. W kontekście tego, że Katowice niosą dumną rangę Europejskiego Miasta Nauki 2024, mamy nadzieję, że kolejne awanse w rankingach czekają tuż za rogiem. 

Odpowiedz

Napisz komentarz
Twoje imię