Bezpłatna szkoła rodzenia dla mieszkanek Katowic oraz Katowicka Wyprawka dla Bajtla

0
96

Katowice wychodzą naprzeciw potrzebom przyszłych mam, organizując dwie inicjatywy wspierające kobiety. Ciężarne Katowiczanki mogą ubiegać się o bezpłatne miejsce w szkole rodzenia, a każdy nowonarodzony maluch dostanie swoją własną wyprawkę z przyborami i pamiątkowym listem. 

Bezpłatna szkoła rodzenia 

Miasto Katowice przygotowało 100 darmowych miejsc w tegorocznej edycji bezpłatnej szkoły rodzenia. Dzięki dofinansowaniu, aż 100 mieszkanek Katowic wraz z osobami towarzyszącymi może skorzystać z 10 darmowych zajęć w formie teoretycznej i praktycznej, na których przyszłe mamy dowiedzą się m.in. o diecie podczas ciąży, przygotowaniu do porodu, karmieniu piersią czy pielęgnacji noworodka. Zajęcia prowadzone są przez specjalistów; lekarzy ginekologów-położników, położne, fizjoterapeutów oraz psychologów.  

Z programu może skorzystać każda ciężarna mieszkanka Katowic od ok. 22 tygodnia ciąży. Warunkiem uczestnictwa jest brak przeciwwskazań do aktywnego uczęszczania na zajęcia. 

Realizatorami Szkoły Rodzenia na zlecenie Miasta Katowice w 2023 roku są następujące podmioty:

  • GYNCENTRUM Sp. z o.o.

ul. Kościuszki 229 (Galeria Libero – holsäMED)

Pierwsza seria zajęć rozpoczęła się w lipcu. Kolejne w sierpniu i wrześniu.

Zapisy pod nr telefonu: 32 506 50 85

  • CenterMed Sp. z o.o.

ul. Bocheńskiego 38A

Zajęcia rozpoczną się we wrześniu.

Zapisy na zajęcia obowiązują pod nr telefonu: 510 356 607. O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń. 

Wyprawka dla Bajtla

Dla nowonarodzonych katowickich bajtli przygotowana została specjalna wyprawka. Aby ją otrzymać, wystarczy prawidłowo wypełnić wniosek przez opiekunów prawnych dziecka  oraz wysłać go na adres Urzędu Stanu Cywilnego z dopiskiem “Projekt dzidziuś” w ciągu 6 miesięcy od dnia narodzin. 

Wyprawka składa się z listu gratulacyjnego osobiście podpisanego przez Prezydenta Miasta Katowice, pieluch tetrowych, pieluszek otulaczy, śliniaka oraz zestawu ubranek.  

Wniosek znajdziecie na stronie internetowej miasta.