Katowice miastem Mistrzostw Europy Open w Szachach 

0
127

W tym roku od 16 do 18 grudnia Katowice będą miastem, w którym odbędą się Mistrzostwa Europy Open i Kobiet w Szachach Szybkich i Błyskawicznych. Za organizację turnieju odpowiada Śląski Związek Szachowy, a patronem jest Europejska Federacja Szachowa, a także Polski Związek Szachowy. 

Wydarzenie zostało podzielone na dwa odrębne turnieje. Pierwszym z nich są Mistrzostwa Europy w Szachach Błyskawicznych, które zaplanowane zostały na dzień 16 grudnia. W tym przypadku sekcje open oraz sekcja kobiet zostaną połączone. Rozgrywki odbędą się na dystansie 11 podwójnych rund w systemie szwajcarskim, z kontrolą czasu: 3 minuty + 2 sekundy przyrostu. 

Natomiast Mistrzostwa Europy w Szachach Szybkich rozegrane zostaną w dniach 17-18 grudnia na podobnym dystansie, jak w przypadku pierwszych rozgrywek. Zmianie ulegnie jednak kontrola czasu, która będzie wynosić 15 minut + 10 sekund przyrostu. 

Całe wydarzenie odbędzie się oczywiście w Centrum Sportowo-Widowiskowym “Spodek”, a impreza jest otwarta dla wszystkich zawodników, którzy reprezentują jedną z europejskich federacji (strefy FIDE od 1.1 do 1.10) bez względu na tytuł i rangi. Zatem chętne osoby z naszego regionu mogą zarejestrować się poprzez stronę chessmanager lub poprzez formularz rejestracyjny podany na stronie turnieju. Zapisy potrwają do 30 listopada 2022 roku.